Алкоголь може бути вельми корисним для організму: вчені приголомшили зізнанням

Учені буквально приголомшили зізнанням щодо користі алкоголю для організму. Виявляється, алкоголь – не завжди зло. Є ціла група серйозних захворювань, при яких вживання алкогольних напоїв може реально продовжити життя. Йдеться про серцево-судинні захворювання.

Алкоголь може бути вельми корисним для організму: вчені приголомшили зізнанням  - today.ua

Мабуть, ще зі шкільної парти нас затято переконують, що алкоголь – найперший ворог організму, і що саме він може стати пусковим механізмом багатьох захворювань. Але, як з'ясувалося, цей постулат вірний лише почасти. Алкоголь справді може завдати організму великої шкоди. Але це, якщо вживати його у надмірній кількості.

Водночас. помірне вживання алкогольних напоїв може справити благотворний вплив на організм людей із серцево-судинними захворюваннями, стверджують науковці з Університетського коледжу Лондона. Їхні твердження не голослівні. Перш, ніж дійти такого висновку, вони ретельно вивчили історії хвороб понад 14 тисяч пацієнтів, що мали захворювання серцево-судинної системи.

Так от: люди, які регулярно вживали щодня невелику кількість алкоголю, прожили зі своїми серцевими проблемами довше ніж ті, котрі зовсім відмовились від споживання цього продукту.

Алкоголь може бути вельми корисним для організму: вчені приголомшили зізнанням

Навіть більше, британські медики  рекомендують людям, які пережили серйозний серцевий напад, не відмовлятись від алкоголю остаточно, а просто зробити його вживання помірним і регулярним. Це знизить ризик повторного нападу, інсульту, стенокардії і зрештою, передчасної смерті.

"Якщо ви продовжите пити після серцевого нападу, це не так уже й погано для вас, якщо ви будете зберігати споживання на низькому рівні", — каже дослідниця алкоголю Вашингтонського університету Емануела Гакіду.

При цьому вона підкреслює, що їхніми піддослідними були люди, які вже мали на той час серцево-судинні захворювання. Наскільки це вірно для абсолютно здорових людей – таких відомостей немає. Тому, якщо ви не пили і зуміли зберегти відмінне здоров'я, то мабуть і починати не варто.

Вчені називають оптимальну щоденну дозу алкоголю, яку в жодному разі не слід перевищувати. Йдеться про дозу, що еквівалентна 105 грамам горілки на добу. Більше споживати не варто.

Водночас, є серйозні застереження щодо вживання алкоголю навіть у мінімальному обсягу. Зокрема, якщо людина хворіє або має серйозний ризик захворіти на цироз печінки, туберкульоз або рак. У цих випадках пити – зась.

"Якщо ваш основний ризик захворювання — рак, то найбезпечніший рівень вживання алкоголю, ймовірно, дорівнює нулю", — підсумувала учена.

Нагадаємо, українська влада дбає, щоби громадяни не шкодили своєму здоров'ю і не вживали надміру алкоголю. Саме тому вже найближчим часом в Україні вкотре зростуть ціни на алкоголь. Незабаром українці купуватимуть його, як справжні ліки – в аптеці, і вживатимуть по краплях.

ДЖЕРЕЛОagrotrend