Телеведуча Алла Мазур, яка недавно перемогла онкозахворювання, поділилася, яке слово її найбільше непокоїть і дратує післі перенесеної хвороби. Про це телезірка написала у своєму Facebook.
Це слово – "ремісія", зізнається Алла Мазур і відразу пояснює, чим їй так воно не вгодило, і чому його краще не вживати у розмовах із онкохворими.
"Краще - одужання. Бо ремісія означає для мене - ні, ще не все, далеко не все. Це тільки перерва, а потім хвороба повернеться! – пише телеведуча і тут же, похопившись додає: - Але ж звідки знати моїм знайомим, хто щиро хоче підтримати і про цю ремісію запитує - як наждачкою по склу звучить для мене це слово?"
Взагалі, спілкування з хворою людиною, а тим більше, з хворою на онкологію – то ціла наука. З одного боку, хочеться підбадьорити і втішити близьку людину, яку спіткала тяжка недуга, з іншого – дуже важко підібрати слова, які не вжалять хворого, не завдадуть йому ще більшого душевного болю.
"Це справді ціла наука - бути у важку хвилину поруч. Я відчула це, коли зіткнулася з хворобою близько. Ну а картинки, які сьогодні покажу вам - просто ошелешили і перевернули свідомість", - пише Алла Мазур.
Йдеться про картинки із порівняннями: як сприймають одну й ту саму фразу той, хто її вимовляє, і той, кому вона адресована. Виявляється, хвора людина може почути в банальних словах співчуття і підбадьорення зовсім не те, що ми намагаємось до неї донести. Адже у хворих, особливо з такими тяжкими недугами, до усвідомлення своєї безпорадності додається ще й усвідомлення, що вони можуть стати тягарем для своїх близьких.
"Далеко не все тут- про сприйняття моє особисте. Але завдяки проекту "Бути поруч" задумалась і я: як обережно варто підбирати слова з бажанням підтримати. Хоч говорити їх, ці слова - потрібно обов'язково. Бо вони справді гріють. І дають сили. І вселяють віру. Нехай оберігає Небо усіх нас. І у важку хвилину- давайте бути поруч", - звертається телеведуча і до тих, хто зараз хворіє, і до тих, хто намагається розділити з ними важкий шлях до одужання.
Нагадаємо, вже після свого одужання Алла Мазур поділилася, як лікарі намагалися її "відфутболити" з очевидними симптомами захворювання. Телеведуча на власному досвіді переконалась, як важко буває достукатися до вітчизняної медицини, щоб одержати адекватну відповідь.