День Іллі Пророка в Україні тепер відзначають за новим стилем, тож дата свята дещо змістилася. Що означає цей день та як варто його провести?
Ільїн день – це важливе церковне свято, в яке згадують пророка Іллю. Його шанують не лише християни, а й мусульмани та юдеї, оскільки він виступав за єдиного Бога. Раніше день святого Іллі святкували 2 серпня, але після переходу України на новий церковний календар дата змістилася, і тепер українці відзначають цей день 20 липня.
Заборони свята
Головною забороною цього дня вважається заборона купатися у річках, озерах та інших водоймах. Насправді це не церковне правило, а радше народна прикмета. Вважається, що цього дня пророк полює на нечисть, яка ховається у глибинах відкритих водойм. І якщо людина зайде у воду, то може потонути або серйозно захворіти.
Але є й раціональне пояснення заборони. Згідно з повір'ями, в цей день вода в річках та інших водоймах стає холоднішою і починає цвісти. Тому купання у ній може призвести до хвороб.
В Ільїн день також забороняється ловити рибу, випускати на вулицю домашніх тварин, працювати на полі та городі.
Прикмети та традиції свята
Вважається, що в день шанування пророка варто накрити стіл і зібрати за ним сім'ю, близьких та навіть сусідів. Цікаво, що це свято вважається одним із найкращих днів у році для весілля. У народі впевнені, що пара, яка одружиться в Ільїн день, обов'язково буде щасливою.
Звичайно ж, як і в інше церковне свято, віруючі вирушають до церкви, а деякі дотримуються традиції святкового хресного ходу. Також важливо допомогти тим, хто потребує підтримки.
Що стосується прикмет, то зазвичай у цей день іде дощ і потрапити під нього вважається хорошим знаком, бо людина не хворітиме.
Про те, яка погода буде цими вихідними, також розповіла відомий синоптик. Вона каже, що дощі очікуються у деяких регіонах.