Новий COVID-штам “Омікрон” виявився небезпечнішим за “Дельту“: медики назвали симптоми зараження

Новий штам коронавірусу "Омікрон" прийшов з африканських країн і вже поширюється Європою. Небезпека цього штаму полягає в тому, що він уражає навіть вакцинованих громадян. Медики назвали нетипові симптоми омікрон-штаму та його головні відмінності від "Дельти".

Новий COVID-штам “Омікрон” виявився небезпечнішим за “Дельту“: медики назвали симптоми зараження - today.ua

Зокрема, всі схвалені ВООЗ вакцини від COVID-19, які захищали від штаму "Дельта", можуть виявитися безсилими проти "Омікрона".

Головний медик Великобританії Кріс Вітті заявив, що "Оміркон" поширюється дуже швидко і серед тих, хто пройшов подвійну вакцинацію. У Великій Британії на сьогоднішній день виявлено два випадки зараження новим штамом. Деякі європейські країни, зокрема Ізраїль, Бельгія, Італія, Німеччина, запровадили обмеження на подорожі країн Південної Африки. Новий COVID-штам “Омікрон” виявився небезпечнішим за “Дельту“: медики назвали симптоми зараження Медики із ПАР, де утворився омікрон-штам, назвали нетипові симптоми нового вірусу. Зокрема, при зараженні новим штамом COVID-19 у пацієнтів не пропадають нюх та смак, відзначається лише підвищення температури та занепад сил.

Крім того, у більшості хворих також зафіксовано прискорений пульс. Лікарі зазначають, що омікрон-штам насамперед поширюється серед молодих людей.

Якщо "Дельта" вірус мав дві мутації, то "Омікрон" – 32 – в одному спайковому білку. Саме ці мутації, за словами біологів, сприяють підвищенню заразності та здатності вірусу вислизати від імунних клітин.

Раніше повідомлялося, де в Європі було виявлено перші випадки COVID-штаму "Омікрон".

ДЖЕРЕЛОtsn.ua