Чистий четвер 2021: ритуали з водою і сіллю, щоб весь рік були здоров'я і достаток

Останній тиждень перед Великоднем - дуже важливий час для кожного віруючого християнина. Одним з найбільш важливих і шанованих днів у Страсну седмицю вважається Чистий Четвер. У цей день потрібно встигнути зробити кілька важливих ритуалів, спрямованих на отримання здоров'я і достатку.

Чистий четвер 2021: ритуали з водою і сіллю, щоб весь рік були здоров'я і достаток - today.ua

Важливо знати, що Церква не вимагає від віруючих випікати паски, наводити порядок в домі, фарбувати яйця і т.п. У Чистий або у Великий четвер потрібно обов'язково очиститися духовно, а все інше - це самі рядові приготування, яким не варто надавати великого значення.

Великий Четвер - це день причастя, яке символізує духовне очищення. У храмах в Чистий четвер читають Євангеліє про Таємну вечерю Ісуса Христа з учнями.

З церкви віруючі приносять додому запалені свічки, з якими обходять всі закутки свого житла, димом малюють на одвірку хрест, який буде оберігати будинок від бід і нещасть весь рік. Після свічку потрібно погасити і заховати. Запалюють свічку при стихійних лихах для захисту від руйнувань.

Чистий четвер 2021: ритуали з водою і сіллю, щоб весь рік були здоров'я і достаток У цей день прийнято готувати четвергового сіль, для цього звичайну кухонну сіль змішують в пропорції 1:1 з житнім борошном і обсмажують на сковороді до придбання чорного кольору. У процесі приготування слід безперервно читати молитву «Отче наш». Зберігають готову суміш в глиняному горщику на кухні.

У ритуалах на достаток четвергового сіллю посипають грошові купюри, щоб позбавити хворого від недуги, сіллю обсипають його тіло і голову. Якщо дрібку солі додавати в воду, а потім вимити нею весь свій будинок, то це буде оберігати від злих сил. Четвергову сіль можна додавати в їжу і в напої, щоб зміцнити здоров'я і залучити удачу.

Від сварок в сім'ї посоліть хліб зі словами: «Солю, солю, посипаю, щастя і спокій в будинок повертаю».

Жінки, які хочуть знайти свого судженого і вийти заміж, повинні під час прибирання в Чистий четвер вимовити: «Як світлий і червоний Чистий четвер, так і я для всіх буду прекрасною».

Дізнайтеся докладніше про традиції на кожен день Страсного тижня. Що можна і що заборонено робити в останні сім днів перед Великоднем?