Що треба обов'язково з'їсти першим на Великдень

Автор: Анастасия Березовская

Існують багатовікові традиції, яким дотримувались наші предки на Великдень. Експерти у цій галузі розповіли, що треба з'їсти першим на священне свято після суворого посту.

Що треба обов'язково з'їсти першим на Великдень - today.ua

У ніч на Великдень віруючі зазвичай вирушають до церкви святити великодній кошик, до якого входить паска, варені яйця, м'ясні вироби та Кагор. З цим днем пов'язано безліч прикмет і традиції - включаючи важливість першого прийому їжі після посту. До того ж, цієї традиції можуть дотримуватись і люди, які не постили.

Що треба обов'язково з'їсти першим на Великдень після посту

У суботу – останній день посту, і він є найскладнішим. Прийнято в цей день вживати тільки воду, щоб очистити тіло і душу. Їжу не можна вживати до закінчення нічного богослужіння.

Що треба обов'язково з'їсти першим на Великдень

Популярні зараз

Багато українців не підозрюють, що мають право на доплату до пенсії у розмірі однієї п'ятої її частини

Турецька формула миру: що пропонує Ердоган, і чому Зеленський проти

Українці можуть поповнити свій страховий стаж для пенсії, оформивши догляд за родичем

Понад мільйон українців платять за газ більше, ніж фактично споживають

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За традицією, піст закінчується рано-вранці у великодню неділю, і в цей період першим потрібно з'їсти варене яйце-крашанку, яке є головним символом свята та вічного життя. А вже після можна їсти паски та інші страви.

Нагадаємо, досвідчені господині розповіли, як правильно варити яйця на Великдень, щоби вони не потріскалися і легко чистилися.