Today.ua

Дефіцитна черешня: 9 причин “розоритися“ на ягоду цим літом

Черешня цього року після окупації Мелітополя стала дефіцитним товаром. Її називають вітамінною бомобою через кількість корисних речовин у своєму складі. Півкілограма соковитої літньої ягоди забезпечує організму добову норму вітаміну С, а також безліччю інших корисних елементів. Дослідники розповіли, чому варто побалувати себе черешнею цього сезону.

Черешню в даний момент точно не можна назвати доступною. У магазинах та на ринках її вартість досягає рекордних позначок. Дрібнішу і кислішу можна купити і за 35 гривень за кілограм, а за велику і солодку доведеться віддати близько 150-200 гривень. "Роззоритися" на ягоду все ж таки є сенс, тому що:

  1. Черешня сприятливо впливає на зір. У ній у 20 разів більше бета-каротину, що покращує зір, ніж у полуниці та чорниці.
  2. Мелатонін, який міститься черешні, відповідає за регуляцію сну. Вживайте ягоду і спіть як немовля!
  3. У черешні багато натурального цукру - вона є безцінним джерелом енергії. У вас точно покращиться настрій після порції ягоди.
  4. Вітамін А та ретинол покращують стан шкіри. Ці елементи допомагають організму позбавлятися токсинів і шлаків.
  5. У черешні 114 антиоксидантів, зокрема антоціани та кверцетин. Завдяки їм ягода є чудовим засобом для профілактики раку.

  1. У черешні багато калію та саліцилової кислоти. Вона буде корисна людям, які страждають від подагри, артриту та ревматизму. Саліцилова кислота та антоціани мають знеболювальну дію.
  2. Ягода завдяки високому вмісту клітковини покращує травлення та допомагає знизити рівень холестерину.
  3. Темна черешня покращує роботу мозку завдяки тим самим антоціанам. Поліфеноли ягоди допомагають покращити пам'ять.
  4. Флавоноїди та каротиноїди покращують згортання крові, зміцнюють стінки судин і служать профілактикою утворення тромбів. Завдяки високому вмісту заліза черешню рекомендують використовувати при анемії.

Нагадаємо, яку черешню та за якими цінами продають на столичних ринках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ