День Петра і Павла 2021: дата святкування і традиції великого релігійного свята

Петрів піст, якого щорічно дотримуються православні християни, завершується в День Петра і Павла. Свято присвячене двом первоверховним апостолам, які присвятили життя поширенню християнського вчення.

День Петра і Павла 2021: дата святкування і традиції великого релігійного свята - today.ua

Одне з найбільш шанованих свят у Православ'ї - День Петра і Павла щороку відзначають 12 липня. У поточному році дата святкування випала на понеділок. Святу завжди передує двотижневий Петрів піст, який починається 28 червня і завершується напередодні Дня Петра і Павла - 11 липня.

Апостол Петро був сином простого рибалки та доводився братом апостолу Андрію Первозванному. Саме він привів свого родича Симона до Христа. Ісус за особливу повагу і непохитність дав Симону ім'я Петро, що в перекладі означає "камінь".

У ніч, коли Ісус Христос був заарештований, Петро не встояв і тричі відрікся від Учителя до того, як тричі проспівав півень. Апостол тут же згадав пророцтво Христа і гірко розкаявся у власній слабкості.

Каяття Петра було настільки щирим, що саме він був удостоєний честі першим побачити воскреслого Ісуса. Апостол безстрашно і наполегливо продовжив проповідувати Євангеліє, за що прийняв мученицьку смерть і був розіп'ятий на хресті вниз головою. День Петра і Павла 2021: дата святкування і традиції великого релігійного свята Павло прийняв хрещення після того, як до нього в Дамаску звернувся сам Бог. Святий ніс віру Христа в люди, за це його засудили до смертної кари - мученику відсікли голову.

Згідно з християнськими переказами, відомості в яких різняться, Петро і Павло померли в один день або в один і той же день, але з різницею в один рік.

У День Петра і Павла дозволяється вживати будь-яку їжу, оскільки Петрів піст завершується напередодні свята. Рано вранці віруючі відправляються до церкви, моляться за здоров'я рідних і близьких.

Петро вважається покровителем рибалок, тому йому моляться про хороших уловах.

Дізнайтеся також, яка погода буде в липні на території України. Синоптики прогнозують зміни погодних умов в середині літа.