Today.ua

День вишиванки: дата і найважливіші традиції свята

Україна готується до святкування ювілейного 15-го Дня вишиванки. Свято присвячене не лише національному одягу українців, їх культурним цінностям та традиціям, а й етномузиці та питанням екології.

День вишиванки 2021 традиційно відзначається в третій четвер травня, в цьому році дата свята випадає на 20 травня. Вихідного в цей день українцям чекати не варто, оскільки День вишиванки не є офіційним державним святом.

Вперше про День вишиванки стало відомо в 2006-му році. Тоді дівчина на ім'я Леся Воронюк студентка Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича влаштувала акцію "Всесвітній день вишиванки". Леся закликала всіх студентів надіти вишиванку, дівчину підтримали кілька десятків молодих людей і викладачів.

З кожним роком масштаби святкування Дня вишиванки неухильно росли, надягати вишиті сорочки почали українці, які живуть або працюють далеко за межами своєї рідної країни. В рамках святкування влаштовують концерти, урочисті ходи, ярмарки і конкурси.

В 2021-му році День вишиванки пройде в форматі свята вуличної етномузики. Народні співці та музиканти зможуть представити широкій публіці свою творчість.

Вибираючи святкову вишиванку, слід знати, що жіночі сорочки повинні бути прикрашені рослинними орнаментами, а чоловічі - геометричними.

Якщо ви вирішили самостійно вишити свою вишиванку, то для початку не забудьте дотримуватися в цей час посту, молитися і мити руки перед роботою.

Святкування Дня вишиванки навіть потрапило до Книги рекордів Гіннеса. У 2011-му році на центральній площі міста Рівне зібралося одночасно 6 570 осіб, одягнених у вишиванки.

Ще одна гордість українського народу - червоний український борщ потрапив до рейтингу 20 кращих супів в світі за версією CNN.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ