Інтернет залишається доступним жителям українських територій, окупованих російськими загарбниками. Проте багато хто переживає через можливе спостереження за своїми діями. Представники Центру протидії дезінформації розповіли, як безпечно спілкуватися у мережі.
Використовуйте VPN
Окупанти розповсюджують фейки, ніби після підключення російського інтернету не можна заходити на українські сайти. Людей попередили, що спецслужби РФ нібито зможуть виявити підключення VPN. У РНБО запевнили, що це дезінформація.
Потрібно підключити VPN або використовувати браузер Opera із цією функцією. Для забезпечення конфіденційності українцям порадили використати Tor Browser. У цьому браузері зберігається максимальна анонімність. Неможливо простежити IP-адресу або історію браузера. Сайти, які ви відвідуєте не зможуть дізнатися про ваше місцезнаходження.
Застосовуйте блокування
Придумайте спеціальний код або встановіть графічний пароль. Це допоможе захистити мобільний телефон від сторонніх осіб. Збережіть у хмарі на смарфтоні копії всіх важливих документів (свідоцтво про народження дитини, паспорт, ІПН, свідоцтво про шлюб тощо).
Очищайте смартфон
Ворог може відслідковувати ваші дії у мережі операторів мобільного зв'язку. Регулярно видаляйте разом з чатами повідомлення про звірства російських військових абопро їх пересування. Усі знімки після надсилання близьким через месенджери потрібно відразу видаляти з телефону.
Нагадаємо, у РНБО попередили, що окупанти прослуховують телефонні розмови українців. Дізнайтеся, як захистити себе за умов війни.