Як помити жалюзі, не знімаючи їх з вікна: лайфхак для господарок

Оптимально мити жалюзі, попередньо знявши їх із вікна. Проте не завжди є така можливсть. Тканинні, алюмінієві, дерев'яні і пластикові жалюзі потребують правильного догляду. Тоді термін їхньої експлуатації збільшиться.

Як помити жалюзі, не знімаючи їх з вікна: лайфхак для господарок  - today.ua

Насамперед визначтеся з миючим засобом, який використовуватимете. Це може бути:

  • гель для прання (1 ст. л на 10 л води);
  • миючий засіб для посуду (1 ст. л на 3 л води);
  • засіб для миття скла;
  • розчин господарського чи дитячого мила (2-3 ст. л на 3 л води).

Вам також знадобляться пульверизатор, рукавички, м'яка суха ганчірка або спеціальні серветки з мікрофібри, спрей-антистатик і губка для миття посуду.

Як чистити тканинні жалюзі з тканини

Тканинні жалюзі потрібно закрити, після чого протерти пил сухою ганчіркою. Потім відкрийте і очистіть кожну ламель миючим засобом. Старі плями можна прибрати мильним розчином або гумкою. Слідкуйте, щоб не залишити розводів і не пошкодити тканину.

Як помити жалюзі з пластику або металу

Закрийте жалюзі, протріть від пилу, після чого кілька разів поміняйте положення ламелів, щоб добре прибрати бруд. Нанесіть миючий засіб з пульверизатора та залиште на 20 хвилин. Після цього витріть ламелі губкою, відкрийте їх і протріть кожну окремо. Витріть конструкцію вологою губкою та обробіть антистатиком після висихання.

Як помити жалюзі, не знімаючи їх з вікна: лайфхак для господарок Як очистити жалюзі з дерева

Такі жалюзі не можна мити, оскільки ламелі під впливом вологи набухають та деформуються. Їх краще очищати жалюзі пилососом або сухою ганчіркою, попередньо закривши. Відкрийте жалюзі і знову пройдіться ганчіркою по кожній ламелі. Обробіть конструкцію за допомогою спрею-антистатика - пил буде менше сідати.

Раніше ми повідомляли, як швидко відмити скотч від вікон: у цьому допоможуть чотири ефективні засоби.

ДЖЕРЕЛОУНИАН