Нині дістати спеціальний корм для тварин може стати ще тим квестом. Якщо ж настав час, що ваш улюбленець залишився без улюбленого сухого корму, це не означає, що йому доведеться голодувати. Адже до того, як ми стали годувати вихованців цим продуктом, споконвіку тварин годували тим самим, що й їли самі. Але не всі продукти можна давати собакам та кішкам.
Чим годувати собак?
Для здорової собаки перейти із сухого корму на людську їжу не має стати проблемою. Цуценя має отримувати їжу в кількості 7% від маси, а у доросла собака 3,5%.
Собак можна годувати:
- крупами - рисом, гречкою, вівсянкою, пшоном, перловкою, манкою, ячменем;
- нежирним м'ясом – яловичиною, індичкою, куркою без кісток;
- молочними продуктами – нежирним йогуртом, кефіром, м'якими сирами;
- вареними яйцями;
- вареною морською рибою;
- сирими та відвареними овочами – бобами, морквою, буряком, гарбузом, кабачком, вареною картоплею, броколі, шпинатом, петрушкою, кропом;
- фруктами – яблуками;
- макаронами.
Чим годувати котів?
Кішки більш вибагливі, ніж собаки, і до їх раціону доведеться підійти свідоміше. Добре було б включити в раціон улюбленця кашу і овочі, добре їх подрібнивши, щоб тварина не змогла виїдати що смачніше. Просто зварену кашу кішка їсти не стане, до неї краще додати фарш, м'ясну або рибну консерви. В ідеалі має бути 50% каші / 50% смачної добавки, але за їх відсутністю можна додати трохи для смаку.
Якщо ви даєте кішці м'ясо або рибу, у них не повинно бути кісток.
Годувати кішок можна м'ясом та м'ясними продуктами, курячими тельбухами, нежирними кисломолочними продуктами, яйцями, вареною морською рибою, кашами (рис, вівсянка, гречка, кукурудзяна крупа) та овочами (кабачки, гарбуз, огірки).
Нагадаємо, ми розповідали, як захистити батарею на смартфоні, відключивши лише одну функцію, про яку мало хто знає.