Лісовий кіт, занесений до Червоної книги, вийшов до людей у Карпатах - рідкісне відео

У міжгір'ї Карпат, в селі Либохора Самбірського району Львівської області, місцеві жителі натрапили на рідкісну тварину. Дикий лісовий кіт, занесений до Червоної книги, вийшов прямо до людей у пошуку їжі.

Лісовий кіт, занесений до Червоної книги, вийшов до людей у Карпатах - рідкісне відео - today.ua

За інформацією представників Національного природного парку "Бойківщина", тварину досить складно відрізнити від звичайного кота. Варто звернути увагу лише на хвіст, він має бути великим, з підшерстком та закругленим кінцем.

Жителі села не розгубилися. Вони не тільки погодували кота, а й повернули назад до лісу. Тварину заманили на дерев'яний піддон і накрили згори важким ящиком. Конструкцію разом із диким котом перенесли до лісу та благополучно випустили. Звірятко, що наситилося, досить жваво втекло від своїх рятівників по густому снігу, сховавшись серед дерев.

Відомо, що в Україні лісових котів налічується не більше ніж 400 особи. Взагалі дивно, що людям вдалося зустріти тварину в поселенні та ще й вдень. Відомо, що дикі коти ведуть відокремлений спосіб життя і часто полюють уночі, а вдень сплять. В основному вони харчуються комахами, зміями, рибою, гризунами та птахами. "Будиночки" собі пушистики облаштовують у чагарниках, старих норах інших тварин і в кореневище дерев.

Мабуть, оселитися ближче до людини лісового кота змусив голод, і тварина мала намір полювати на свійську птицю.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про десять найрідкісніших штучно виведених породах кішок.