Перед початком Великого посту в народі відзначається весела і ситна Масляна. Коли будемо святкувати це яскраве весняне свято в 2021-му році?
Цілий тиждень пишних гулянь і ситних трапез - це улюблена в народі Масляна. Свято прийшло до нас з сивої давнини. З незапам'ятних часів було прийнято в цей період зустрічати весну і проводжати зиму, пригощати всіх сонцеподібними млинцями і спалювати опудало Масляної.
Традиції та обряди на Масляну по днях тижня
Святкування Масляної 2021 почнеться в понеділок 8 березня, а завершиться у неділю - 14 березня.
У понеділок господині печуть млинці, частину яких віддають бідним з проханням пом'янути покійних родичів. На головних площах в селищах встановлювали опудало Масляної.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У вівторок влаштовували народні гуляння. Женихи сваталися до своїх коханих, вважалося, що другий день Масляної - ідеальний час для таких заходів.
У середу ходили «до тещі на млинці». У цей день потрібно зробити все, щоб налагодити відносини між родичами і близькими людьми, пробачити образи і почати нове життя.
У четвер влаштовували справжній «розгуляй». Гуляння проводили як на вулицях, так і в будинках, запрошуючи багато гостей. У п'ятницю на млинці до зятів ходили вже тещі, іноді вони брали з собою подруг і родичок.
У суботу на млинці до своїх невісток повинні приходити родичі чоловіка, вони дарували молодій жінці подарунки і пригощалися її млинцями та іншими кулінарними шедеврами.
У неділю, яку прийнято називати «Прощеною», люди один в одного просили вибачення за всі свої слова і діяння, каялися в гріхах. У центрі села влаштовували гуляння, в ході яких спалювали опудало Масляної.
Відзначимо, що експерти визначили новий «індекс млинців», в яку суму українцям обійдеться в 2021-му році головне пригощання на Масляну.