Названо єдиний спосіб відрізнити “Омікрон“ від грипу

Новий штам коронавірусу "Омікрон" по більшості симптомів схожий на грип. Ці два респіраторні захворювання можна відрізнити лише одним способом.

Названо єдиний спосіб відрізнити “Омікрон“ від грипу - today.ua

Директор 8-ї лікарні 1 ТМО Львова Максим Павлов пояснив, що симптоматика коронавірусу "Омікрон" та звичайного грипу дуже схожа. Єдиним достовірним методом, що дозволяє розрізнити ці респіраторні захворювання та поставити точний діагноз, є ПЛР-тест.

"Омікрон" та грип не тільки мають схожі симптоми, але й однаково поширюються – хвороба передається повітряно-краплинним шляхом. Основними симптомами зараження коронавірусом "Омікрон" є нежить, лихоманка, першіння у горлі, а також головний біль та швидка втома. Нюх і відчуття смаку пропадають лише у третини пацієнтів з підтвердженим "Омікроном". Названо єдиний спосіб відрізнити “Омікрон“ від грипу Крім того, львівський медик наголосив на ймовірності одночасного зараження двома вірусами – грипу та коронавірусом "Омікрон". Важливість правильного діагнозу у тому, що " Омікрон " може мати характерні ускладнення, включаючи тромбози різних ділянок, важкі фібрози легких. До того ж він більш заразний, ніж інші варіанти COVID-19.

Нагадаємо, з появою "Омікрону" підробні COVID-сертифікати в Україні стали дорожчими.