Багато мобільні додатки, які користувачі встановлюють на своїх смартфонах, мають доступ до внутрішніх файлів і відеокамери. Особливо небезпечно після установки подібних програм підключати гаджет до відкритих мереж Wi-Fi.
Отримана інформація обробляється і потрапляє до рук шахраїв. У разі підключення смартфона до відкритої мережі Wi-Fi, шкідливий додаток передає всю інформацію з пристрою на сервер розробника програми.
Експерти назвали кілька найбільш явних ознак, що в смартфоні почала працювати програма-шпигун, яка відкриває особисті дані власника гаджета стороннім особам. Справа в тому, що будь-які дані зі смартфона дуже легко отримати, якщо вони не шифруються або при відсутності перевірки взаємозв'язку сервера і додатки. Це можливо при підключенні до Wi-Fi з відкритим доступом.
Зловмисники в передачі інформації стають посередниками, які отримують в залежності від призначення додатки персональні, фінансові або облікові дані. Це дозволяє шахраям легко перехоплювати доступ до профілів у соціальних мережах, особистих сторінок на веб-сайтах, інтернет-банкінгу тощо. Сторонні особи можуть легко спустошити банківський рахунок від імені власника смартфона, викрасти його паспортні дані та скористатися ними в своїх інтересах.
Якщо у вашого смартфона погіршилася продуктивність, він почав видавати помилки в роботі і швидко втрачати заряд, то цілком можливо, що в ньому вже "оселилося" шкідливий додаток. Експерти рекомендують регулярно оновлювати ОС і встановлювати додатки тільки з безпечних офіційних джерел.
Нагадаємо, українців будуть відключати від мобільного зв'язку, якщо вони не прив'яжуть свої sim-карти до паспортів.