Небезпечніший за COVID-19: новий коронавірус NeoCoV може спровокувати пандемію

Вчені виявили у ПАР новий коронавірус, який загрожує людству новою пандемією. Інфекція має схожі на COVID-19 ознаки, що є тривожним сигналом для всього світу.

Небезпечніший за COVID-19: новий коронавірус NeoCoV може спровокувати пандемію - today.ua

Новий коронавірус NeoCoV на території Африки виявили китайські вчені, більшість з яких є співробітниками Університету Уханя, де наприкінці 2019 року було виявлено перші випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19). За словами вчених, NeoCoV поки що циркулює всередині популяції кажанів, вони має схожі принципи проникнення в клітини живих організмів з SARS-CoV-2.

Згідно з висновками дослідників, новий коронавірус потенційно небезпечний для людства і може стати новою хворобою, поширення якої здатне спровокувати масштабну пандемію.

Крім того, новий коронавірус NeoCoV є близьким родичем коронавірусу MERS-CoV, який спричинив спалах близькосхідного респіраторного синдрому в 2010-х роках. Небезпечніший за COVID-19: новий коронавірус NeoCoV може спровокувати пандемію Коронавірус NeoCoV має схожий геном з PDF-2180-CoV, обидва віруси використовують деякі типи ангіотензинперетворюючого ферменту 2, щоб потрапити в організм кажана.

Потенційно NeoCoV може використовувати подібний фермент ACE-2 для проникнення клітин органів людини. Китайські вчені відзначають, що коронавірус SARS-CoV-2, який став причиною пандемії COVID-19, використовує саме АСЕ-2 для потрапляння в організм.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу "Омікрон" мутував. Стало відомо про три різновиди небезпечного захворювання та їх симптоми.