Покрова Пресвятої Богородиці: що потрібно і що заборонено робити в свято

Православні християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці щорічно 14 жовтня. Це один з найважливіших і шанованих релігійних свят, який вимагає дотримання традицій.

Покрова Пресвятої Богородиці: що потрібно і що заборонено робити в свято - today.ua

Свято Покрова Пресвятої Богородиці було засноване раніше в Константинополі в честь чудесного явлення Богородиці жителям міста. Матір Божа з'явилася, коли жителі Константинополя звернулися до неї з молитвою про заступництво і спасіння. Богородиця накрила городян своїм покривалом, потім підняла бурю і розігнала ворожі кораблі. Люди були врятовані.

На згадку про чудесні події давнини християни свято шанують всі традиції, які пов'язані зі святом Покрова Пресвятої Богородиці. 14 жовтня строго заборонено займатися будь-якою важкою і брудною роботою. Заборонено також займатися рукоділлям. Всі домашні справи повинні бути завершені до настання свята.

З давніх-давен Покрова вважалась жіночим святом. Дівчата і жінки повинні були провести цей день в молитвах Богородиці. Покрова Пресвятої Богородиці: що потрібно і що заборонено робити в свято Вважалося, що дівчина, яка відмовить нареченому в цей день, надовго залишиться самотньою. Хлопці користувалися такою можливістю, тому сміливо засилали сватів в будинку вподобаних дівчат.

Строго заборонено в свято Покрова Пресвятої Богородиці вживати спиртне, лаятися, лихословити і скандалити. День слід провести в доброзичливій і спокійній обстановці.

Дуже важливо бажати всім людям щастя і здоров'я. Не бажано влаштовувати на Покров звані вечері, краще провести день в колі сім'ї. Заборонено давати або просити гроші в борг.

Нагадаємо, народний синоптик Наталка Діденко розповіла, яка погода встановиться в Україні в день святкування Покрови Пресвятої Богородиці.