П'ять найважливіших секретів вирощування малини на дачі від досвідчених садівників

Автор: Шевченко Лилия

Вирощування малини на присадибній ділянці – справа зовсім не складна. Врожаї солодких та корисних ягід будуть рясними, якщо використовувати п'ять найважливіших секретів від досвідчених садівників.

П'ять найважливіших секретів вирощування малини на дачі від досвідчених садівників - today.ua

Сонячне світло

Малина дуже вимоглива до освітленості. При нестачі сонячного світла пагони рослини витягуються, знижується або повністю відсутня плодоношення. Для вирощування малини вибирайте сонячні ділянки на городі, при цьому грядка повинна бути захищеною від протягів.

Вологість ґрунту

Малина, особливо у першій половині вегетації та під час зростання ягід, не терпить перезволоження та пересихання ґрунту. Посадки слід регулярно поливати, але помірно, щоб не допустити застою води. Досвідчені садівники рекомендують для утримання вологи мульчувати грунт навколо кущів соломою, перегноєм або тирсою.

Вибір посадкового матеріалу

Найвищий відсоток приживання дають горщикові саджанці та касетна розсада. Такий посадковий матеріал малини із закритою кореневою системою, вирощують у спеціальних умовах із обов'язковим етапом загартовування.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

П'ять найважливіших секретів вирощування малини на дачі від досвідчених садівників Підготовка ґрунту

Вирощувати малину слід на легких ґрунтах з великим вмістом гумусу. Закладення в ґрунт сидератів (люпин або гірчиця) дозволить покращити її якість та прискорить ріст та плодоношення кущів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Підживлення рослин

Малині необхідні азот, калій та фосфор. Комплексні добрива слід вносити в грунт навесні, коли висота пагонів досягне 15 см і через два місяці. Якщо ви вирощує ремонтантні сорти малини, то етапи підживлення проводять ранньою весною, через 1-2 місяці і за кілька тижнів до початку плодоношення.

Дізнайтеся також п'ять секретів вирощування полуниць на присадибній ділянці. Поради садівників, які дозволять збирати добрі врожаї смачних ягід.

Головне