Today.ua

Сім порад, як подружити кота з вулиці з домашнім вихованцем

Від війни страждають не лише люди, а й тварини. У деяких регіонах країни значно зріс відсоток безпритульних тварин – їх покинули чи померли їх господарі. Багато людей намагаються брати у свої сім'ї другу, а то й третю тварину. І як зробити так, щоб кішка з вулиці потоваришувала з домашнім вихованцем? На то є кілька простих способів.

Перед тим, як нести тварину і знайомити її зі своїм вихованцем, її потрібно показати ветеринарові. Там перевірять кота на захворювання, запишуть на вакцинацію та візьмуть аналізи (наприклад, на герпес), якщо є якісь ознаки хвороби.

Принісши додому тварину також не можна відразу знайомити котів, тому що вуличного кота спершу потрібно обробити від глистів та бліх. Робити це потрібно з різницею в кілька тижнів, тому що ці засоби завдають імунній системі вихованця сильних збитків.

Бездомна тварина, навіть якщо вона не була під обстрілами, все одно перебуває у стресі. А тому з нею треба поводитися якомога ніжніше – розмовляти тихим лагідним голосом, не намагатися насильно садити до себе на коліна, а чекати, коли вихованець сам до вас звикне. Вуличну та домашню тварину потрібно розділити по різних кімнатах на перший час (поки пройде процес асиміляції і не буде повної впевненості, що кіт з вулиці здоровий). У тій кімнаті, де знаходиться ваш новий улюбленець, відкрийте всі шафи та ящики (попередньо прибравши всі речі, на які тварина може справити потребу), дозвольте їй дослідити територію. Якщо тварина забилася під диван або за шафу - не потрібно насильно її діставати.

У кімнаті розмістіть поїлку та миску з їжею, а також котячий туалет. Спочатку в нього можна насипати вуличну землю, до якої звикла тварина, або одразу додати спеціальний наповнювач. Але будьте готові, що вихованець може справити потребу в кутку і навіть на дивані/ліжку. У такому разі не можна кричати чи бити тварину. Коли прийдуть всі аналізи, а тварина буде проглистована та оброблена від бліх, можна знайомити її зі старожилою хати. Якщо ваш вихованець агресивний, спочатку відкрийте двері і закріпіть сітку від вікон у дверному отворі, щоб коти могли познайомитися, але не побитися. Поступово випускайте то одного, то іншого кота, щоб вони звикали до запахів один одного.

Коли коти почнуть обнюхувати один одного, не виявляючи агресії, давайте їм ласощі.

Згодом коти можуть не одразу почати спати один з одним або грати (особливо якщо ви принесли до дому дорослу тварину), але й конфліктувати тварини не будуть – а це найголовніше. Будьте готові, що процес асиміляції може зайняти час, але виявляючи доброту, розуміння та турботу, все буде добре!

А також, якщо вам не потрібні небажані нащадки, різностатевих тварин краще тримати окремо один від одного, або ж одне з них потрібно стерилізувати/каструвати.

Нагадаємо, ветеринар розповіла, чи можна давати собакам котячий корм, а котам – собачий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ