Від війни страждають не лише люди, а й тварини. У деяких регіонах країни значно зріс відсоток безпритульних тварин – їх покинули чи померли їх господарі. Багато людей намагаються брати у свої сім'ї другу, а то й третю тварину. І як зробити так, щоб кішка з вулиці потоваришувала з домашнім вихованцем? На то є кілька простих способів.
Перед тим, як нести тварину і знайомити її зі своїм вихованцем, її потрібно показати ветеринарові. Там перевірять кота на захворювання, запишуть на вакцинацію та візьмуть аналізи (наприклад, на герпес), якщо є якісь ознаки хвороби.
Принісши додому тварину також не можна відразу знайомити котів, тому що вуличного кота спершу потрібно обробити від глистів та бліх. Робити це потрібно з різницею в кілька тижнів, тому що ці засоби завдають імунній системі вихованця сильних збитків.
Бездомна тварина, навіть якщо вона не була під обстрілами, все одно перебуває у стресі. А тому з нею треба поводитися якомога ніжніше – розмовляти тихим лагідним голосом, не намагатися насильно садити до себе на коліна, а чекати, коли вихованець сам до вас звикне.
У кімнаті розмістіть поїлку та миску з їжею, а також котячий туалет. Спочатку в нього можна насипати вуличну землю, до якої звикла тварина, або одразу додати спеціальний наповнювач. Але будьте готові, що вихованець може справити потребу в кутку і навіть на дивані/ліжку. У такому разі не можна кричати чи бити тварину.
Коли коти почнуть обнюхувати один одного, не виявляючи агресії, давайте їм ласощі.
Згодом коти можуть не одразу почати спати один з одним або грати (особливо якщо ви принесли до дому дорослу тварину), але й конфліктувати тварини не будуть – а це найголовніше.
А також, якщо вам не потрібні небажані нащадки, різностатевих тварин краще тримати окремо один від одного, або ж одне з них потрібно стерилізувати/каструвати.
Нагадаємо, ветеринар розповіла, чи можна давати собакам котячий корм, а котам – собачий.