Страсний тиждень: що обов'язково потрібно зробити і що заборонено в останні сім днів перед Великоднем

Останній тиждень перед Великоднем названий Страсним. Саме на ці дні припадають найсуворіші обмеження для віруючих, а також у цей час відбуваються головні приготування до Світлого Христового Воскресіння. Страсний тиждень – це час, коли прийнято щодня вдаватися до спогадів про останні дні земного життя Ісуса Христа, його розп'яття і смерть.

Страсний тиждень: що обов'язково потрібно зробити і що заборонено в останні сім днів перед Великоднем - today.ua

У Великий понеділок Ісус Христос перебував у Вітані і прокляв безплідну смоковницю, яка символізувала душу, яка не розкаялася в гріхах. У цей день необхідно навести лад у будинку та у дворі.

Великий вівторок – день, коли Ісус виголосив пророцтво про зраду Юди та зречення Петра. Віруючі цього дня працюють на городі, а також готують вбрання до Великодня.

Велика середа - Іуда Іскаріот всього за 30 срібників зрадив Ісуса Христа. Цього дня прийнято сповідатися у церкві. Після приходу додому слід завершити приготування до свята.

Великий чи Чистий четвер – день перед розп'яттям Христа, коли відбулася Тайна вечеря. Цього дня стирають одяг, купаються. Вважається, що омивання тіла у Чистий четвер змиває не лише тілесний бруд, а й гріхи. Господині печуть великодні паски. Страсний тиждень: що обов'язково потрібно зробити і що заборонено в останні сім днів перед Великоднем Страсна або Велика п'ятниця – день скорботи перед Великоднем. Цього дня Ісус Христос був розіп'ятий на хресті заради спокути гріхів людства. Цього дня заборонено працювати по дому та займатися рукоділлям, також під суворою забороною будь-які розважальні заходи та лихослів'я.

У Велику суботу дух Спасителя спустився в пекло та вивів душі праведників. У храмі Гробу Господнього в Єрусалимі в суботу сходить Благодатний вогонь. У кожному будинку господині готують частування для великоднього столу та фарбують яйця.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які продукти покласти до великоднього кошика. Що потрібно обов'язково освятити до церкви на Великдень?