На ринку з'явилося дуже багато фальсифікованого меду, який не тільки не принесе користі людському організму, а може йому нашкодити. Існує кілька способів, як визначити натуральність та якість меду до його покупки.
Як відрізнити натуральний мед від фальсифікату до покупки?
Візуально
Натуральний якісний мед повинен бути настільки густим, що при переливанні складатиметься в гірку-пагоду і дуже повільно розтікатиметься.
0,8 літра якісного меду важить один кілограм, а літрова банка меду має потягнути майже на 1,5 кг.
На місці можна перевірити мед ложкою - він повинен тягнутися тонким струмком, а не падати з ложки грудками. Якщо продавець відмовляється провести такий "експеримент", краще знайти іншого. Якщо ви бачите на меді пінку - це ознака старого меду, що забродив, який вживати не можна. У натурального меду консистенція прозора та неоднорідна. Якщо він каламутний, а на дні є осад, це може бути манка з патокою, яку зазвичай підкладають вниз, щоб збільшити кількість продукту.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
На смак та на дотик
Якісний мед при вживанні в чистому вигляді злегка скребе горло через свою терпкість. Якщо ж ви відчуєте кислинку, це може говорити про те, що продукт зіпсувався.
Хороший свіжий продукт повинен мати особливий квітучий аромат, а підробка може мати зовсім ледь вловний запах. Капніть трохи меду на пальці і розітріть, якщо продукт вбирається в шкіру, то він натуральний, якщо на пальцях з'являться кристалики або він скочується, то це фальсифікат або дуже старий мед.
За консистенцією
Якісний хороший мед швидко твердне. А тому, якщо ви купуєте продукт у холодну пору, то зверніть увагу на зацукрований. Рідким може бути лише акацієвий сорт, оскільки він густіє довше. Влітку ж на прилавку має стояти барвистий, прозорий рідкий мед, тому що сумлінний продавець не виставить старий торішній зацукрований. Нагадаємо, в Україні рекордно подорожчав мед. Експерти назвали причини підвищення цін на всю продукцію бджільництва.