Племена трипільців населяли землі нинішнього українського Поділля в стародавні часи. Ці народи не їли буряки, але варили дуже смачний та ароматний зелений борщ.
Вінничанка Олена Павлова працює гастрогідом і зуміла відтворити старовинний рецепт унікального борщу. Трипільці варили борщ виключно зелений, коренеплоди буряка вони в їжу не використовували, але додавали в їжу бадилля.
Олена Павлова впевнена, що слово "борщ" походить від слова "збір". Гіпотеза про те, що в давнину варили "борщ" з борщівника, здається українському гіду неправдивою, оскільки ця рослина є отруйною. Таким чином, вінничанка впевнена, що борщ - це був збір всіх трав, які росли навколо житла трипільців.
В казанок з киплячим м'ясним бульйоном клали коріння рослин і дикорослі трави: корінь лопуха, портулак, листя та стебла конюшини, подорожник. Прянощів на території проживання стародавніх трипільців теж було більш ніж достатньо, наприклад, деревій заміняв їм гострий перець. Для приготування трипільського борщу в домашніх умовах гастрогід радить використовувати молоду кропиву, листя подорожника і кульбаби, дикий топінамбур, очерет звичайний (рогозу), зелень портулаку, яка додасть борщу кислуватого смаку. Коренеплоди слід нарізати середніми кубиками, а зелень подрібнити гострим ножем.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У трипільський борщ в якості експерименту можна додавати навіть ягоди та фрукти, а також ароматні квіти польових рослин для вишуканого пряного смаку. Заправити борщ бажано збитими яйцями. Подавати трипільський борщ найкраще з домашньою сметаною.
Візьміть також на замітку перевірений рецепт зеленого борщу. Смачна страва для літнього обіду.