В Україні з'явиться нове державне свято

В Україні на державному рівні відзначатимуть нове свято – День українського борщу. Народні депутати вже розробили відповідний проект постанови та подали її на розгляд Верховної Ради.

В Україні з'явиться нове державне свято - today.ua

Згідно з документом, нове національне свято – День українського борщу країна відзначатиме щороку другої суботи вересня. Святкувати День борщу автори проекту планують на державному рівні.

У честь свята будуть проводити фестивалі та змагання з приготування традиційної української страви за старовинними та сучасними рецептами.

Крім того, у День борщу у різних куточках України організовуватимуть тематичні заходи, читатимуть лекції та проводитимуть дискусії про феномен українського борщу.

В Україні з'явиться нове державне свято

"Ініціатива створення Дня українського борщу – дня, коли українці готують, їдять, діляться рецептами борщу і таким чином обмінюються цінною культурологічною інформацією, має забезпечити збереження та вшанування традиційної української кухні та культури, тривалість культурної традиції", - сказано в пояснювальній записці до документа.

Ініціатор законопроекту Ярослав Юрчишин назвав український борщ – "маркером національної ідентичності". Після того, як законопроект вивчить Комітет Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики, його направлять на голосування. Якщо керівництво держави підтримає ініціативу нардепів, то 2022 року Україна вперше відзначить День борщу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки українці відпочиватимуть на новорічні та різдвяні свята 2021-2022 років.