Полуниця добре плодоносить на присадибних ділянках. Щоб у сезон полунична грядка давала гарні врожаї смачних ягід, варто взяти на озброєння п'ять секретів вирощування від досвідчених садівників.
1. Грядку полуниці найкраще облаштувати на ділянці, де раніше росли люпин, гірчиця, горох або квасоля. Після пасльонових, хрестоцвітих та огірків полуничні кущі краще не висаджувати, оскільки хороших урожаїв тут зібрати не вдасться. Вирощувати ягоди слід якнайдалі від ділянок, де до цього росли малина або полуниця, інакше молоді посадки будуть уражати ті ж шкідники та хвороби.
2. Ґрунт між кущами полуниці слід укрити мульчею, щоб земля краще зберігала вологу та уникнути появи бур'янів. Весною на ніч посадки бажано вкривати спанбондом або плівкою, щоб рослини не зазнали згубного впливу заморозків.
3. Коли полунична грядка зазеленіє, її слід годувати. Особливо, якщо рослинам уже понад два роки. У період активного зростання полуниці потребує азотистих добрив. Розчиніть у десяти літрах води 1 ст. л. нітроамофоски, наливайте під кожен кущ по 0,5 л добрива. Також можна приготувати добриво з курячого посліду або коров'яку (1 л посліду на 10 л води, наполягайте три дні). Витрата – 0,5 л на один кущ. Під час цвітіння полуниці можна обприскувати грядку 0,02% розчином нашатирного спирту. 4. Для вирощування полуниць на дачі або присадибній ділянці вибирайте розсаду із закритою кореневою системою. На кожному саджанці має бути розетка з чотирьох розвинених листків. Інакше, кущі довго приживатимуться і погано зростатимуть.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
5. Найкраще вирощувати полуницю на агроволокні. Висаджуйте розсаду в підготовлений грунт через хрестоподібні прорізи в агроволокні. У цьому випадку не знадобиться мульчувати грядку, полуниця довше плодоносити, ягоди, завдяки агроволокну, залишаться чистими.
Дізнайтеся також основні секрети вирощування цибулі на дачній ділянці. Поради городників, які допоможуть зібрати добрі врожаї.