Запаси під час війни: які продукти і ліки потрібно купити

Аналітики попередили людей про продовольчу кризу. Багатьох українців охопила паніка через війну з Росією. Ціни зростають як на дріжджах – люди бояться залишитись без життєво необхідних товарів. Фахівці дали пораду, які продуктами та ліками потрібно запастись.

Запаси під час війни: які продукти і ліки потрібно купити  - today.ua

В Україні виник ажіотаж навколо гречки та солі, ціни яких вражають. Вартість пачки "найважливіших" товарів сягає катастрофічних масштабів – 100 гривень, і це не межа. Експерти рекомендували мислити раціонально та купувати лише те, що підлягає тривалому терміну зберігання.

Вам однозначно знадобляться рибні, м'ясні та овочеві консерви, крупи, макаронні вироби, борошно, чай, кава, цукор, сіль, сухарі та хлібці, молоко тривалого зберігання, мед, олія. Ці продукти мають бути у сім'ї дорослих.

Наявність дітей передбачає розширення списку. Малюкам можуть знадобитися молочні суміші та вода для їх приготування, солодке та прісне печиво, а також готове дитяче харчування у баночках.

За словами аналітиків, потрібно скласти меню на тиждень і зрозуміти, у чому є гостра потреба, а від чого можна спокійно відмовитись.

Запаси під час війни: які продукти і ліки потрібно купити Під час війни та будь-якої кризи під рукою мають бути медикаменти. Насамперед у аптечці необхідні спирт, йод, бинти та вата, хлоргексидин та інші антисептики пластирі, ліки проти розладу шлунка, ентеросорбенти, знеболювальні та протиалергічні препарати, таблетки для знезараження води, протизапальні препарати, таблетки від головного болю, ліки від кашлю та болі у горлі, рукавички.

Також не будуть зайвими термометр та тонометр. Людям з хронічними захворюваннями слід подбати про наявність специфічних ліків, які вони приймають постійно.

Раніше повідомлялося, які продукти можуть повноцінно замінити сіль, яка зникла з полиць магазинів.