Зелені святки і Трійця-2021: що потрібно обов'язково встигнути зробити перед святом

Православні християни готуються до одного з найважливіших і шанованих свят - Святої Трійці. Передують цьому дню Зелені святки.

Зелені святки і Трійця-2021: що потрібно обов'язково встигнути зробити перед святом - today.ua

У період Зелених святок природа набуває чудодійної сили. Напередодні Трійці слід відправитися на збір лікарських трав. З давніх-давен помічено, що якщо зібрані на Зелені свята рослини дати домашнім козам, коровам або вівцям, то вони будуть давати більше молока.

Напередодні Трійці, в суботу, 19 червня, обов'язково нарвіть і зв'яжіть в пучки чебрець, полин, аїр і материнку. Прикрасьте ними своє житло.

Навіть роса на листі трав стає лікувальною, нею вмивалися і протирали очі, щоб зцілити зір.

Увечері зріжте кілька гілок ясена, липи або клена, розвісьте на воротах, вхідних дверей в будинок і прикрасьте ними госпбудівлі, щоб захистити від хвороб і негараздів своїх близьких і домашню худобу.

У перший день Трійці, 20 червня, дівчатам належить сплести вінок з польових квітів і зберігати його в будинку до Петрівки. Зелені святки і Трійця-2021: що потрібно обов'язково встигнути зробити перед святом На Трійцю накривають святкові столи і кличуть гостей, проте заборонено вживати в цей день алкогольні напої. Головна страва столу на Трійцю - коровай, в нього господині при випічці ховали монету. Кому грошик попадеться, той буде багатим і успішним.

Трійця святкується три дні, в цей час не можна займатися фізичною працею і рукоділлям, лаятися і таїти образи. Заборонено також купатися у водоймах і стригти волосся.

Дощ на Трійцю обіцяє хороші врожаї і сонячне літо. А ось спека в цей день, навпаки, пророкує посуху.

У народі вірили, якщо потрапити під дощ на Трійцю, то всі бажання здійсняться.

Дізнайтеся докладніше про найбільш значущі традиції, яких обов'язково потрібно дотримуватися в дні святкування Святої Трійці.