Ароматний полуничний джем без термообробки: рецепт, який не могли втілити предки

Автор: Марченко Любов

Полуничний джем без термообробки може стати гідною альтернативою пересолодженому полуничному варенню, яке змушені були готувати наші прабабусі через те, що в них не було холодильників. А зараз зовсім не обов'язково переварювати свіжі ягоди до "скляного" стану. Адже можна абсолютно без варіння зробити заготівлю на зиму, яка збереже і смак, і колір, і аромат свіжої полуниці.

Ароматний полуничний джем без термообробки: рецепт, який не могли втілити предки - today.ua

Полуниця – одна з найулюбленіших сезонних ягід українців. По-перше, через те, що вона перша в сезоні. По-друге, вона має приємний кисло-солодкий смак, який задовольнить навіть найвибагливішого гурмана. По-третє, у ній немає цих бридких (бр-р-р!) личинок, які так люблять селитися в черешні. Тому її можна їсти, не розглядаючи кожну ягоду "під мікроскопом". І по-четверте, приголомшливий полуничний аромат може звести з розуму будь-кого.

На жаль, усі давно відомі методи консервації полуниці здатні лише частково зберегти неповторний смак та аромат цієї ягоди. Втім, один спосіб усе ж є. Потрібно приготувати полуничний джем без термообробки – із сирих ягід. Завдяки подрібненню ягід полуниці до однорідної маси та змішуванню її з цукром вдається досягти природної консервації ягід. Такий джем може зберігатися в холодильнику, принаймні, до нового року. Втім, навряд чи він простоїть у вас так довго. Набіги домочадців на банки з цією смакотою не припиняться, поки джем не закінчиться.

Ароматний полуничний джем без термообробки: рецепт, який не могли втілити предки

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Інгредієнти для полуничного джему:

  • 1 кг полуниці,
  • 1,2 кг цукру.

Технологія приготування

  1. Перебираємо полуницю, відокремлюючи від неї зелені хвостики та викидаючи зіпсовану.
  2. Складаємо відібрані ягоди в глибокий чистий та сухий посуд (каструлю), з таким розрахунком, щоб туди помістився цукор і залишився запас вільного простору по висоті.
  3. Подрібнюємо полуницю блендером. Якщо немає блендера, то можна потовкти і звичайним товкачем, але це гірше. Товкачем не вдасться подрібнити ягоди до однорідної маси, а тому шматочки полуниці можуть забродити. Тому все ж таки краще скористатися блендером. Маса має вийти однорідною, без грудочок.
  4. Додаємо в цю полуничну масу цукор. Краще не висипати його відразу весь, а додавати частинами, щоби можна було рівномірно розмішувати його з полуницею. Розмішувати також слід блендером. Так цукор більш рівномірно розподілиться по об'єму і швидше розчиниться.
  5. Коли весь цукор розчиниться – полуничний джем готовий.

Після цього можна дати ще трохи йому постояти в каструлі до повного розчинення цукру і потім розфасувати по стерильних сухих банках. Розфасовані та закупорені банки відправляємо в холодильник, де вони й "житимуть" до повного "знищення".

Нагадаємо, у полуничний сезон можна побалувати своїх домашніх сирною запіканкою з полуницею. Щоправда, вона має одну серйозну ваду: з нею ви забудете про свою дієту.

Головне