Як швидко знизити артеріальний тиск, якщо в домі немає ліків

Зазвичай люди, які страждають на гіпертонію, завжди мають під рукою "черговий" набір медикаментів, якими збивають підвищений артеріальний тиск. Проте трапляються ситуації, коли всі таблетки закінчилися, і послати за ліками немає кого. До того ж зараз, особливо в зоні бойових дій, похід в аптеку може бути небезпечним. Та й самі аптеки у деяких місцях закриті. Тоді й можуть виручити випробувані народні засоби, здатні допомогти в такій ситуації.

Як швидко знизити артеріальний тиск, якщо в домі немає ліків - today.ua

До яких засобів можна вдатися, аби швидко знизити артеріальний тиск, розповіло видання MedikForum.

Високий артеріальний тиск може стати причиною гіпертонічної хвороби, а іноді – призвести до інсульту або взагалі до смерті. До речі, в Україні серцево-судинні захворювання, до яких належить гіпертонія, лідирують серед причин смертності. Тому вчасно збити тиск і не дати йому перерости в інсульт – життєво важливий крок.

Медики виділяють п'ять необтяжливих способів зниження артеріального тиску

Гаряча вода або гарячий душ

Руки або ноги слід занурити в ємність із гарячою водою. Причому ця ємність має бути достатньо глибокою, щоби руки занурити з ліктями або ноги вище щиколоток. Хвилин через 10-15, має настати полегшення.

Як швидко знизити артеріальний тиск, якщо в домі немає ліків Механізм дії такого способу доволі простий: гаряча вода розширює судини ніг або рук, внаслідок чого кров перетікає до кінцівок, і тим самим забезпечується відтік крові від судин головного мозку. Те саме стосується і гарячого душа, який збільшує приплив крові до всіх частин тіла.

Лимонна вода

Цей напій можна приготувати дуже швидко і просто. Для цього потрібно в склянку з теплою водою додати 10 крапель лимонного соку та випити цю воду.

Чай каркаде

Ще один дієвий засіб від підвищеного тиску - чай каркаде. Його взагалі заливають холодною водою і настоюють від 3 до 5 хвилин. Пілся цього цю настояну воду зливають у склянку і випивають.

Компрес із яблучного оцту

Полотняну тканину потрібно змочити в яблучному оцті і потім, злегка віджавши, або прикласти її до ступнів ніг, або покласти в кілька шарів на шию.

Калина з медом

Випробуваний народний засіб від підвищеного артеріального тиску – калина з медом. Він, звичайно, не такий швидкодіючий, як, наприклад, гаряча вода. Такий спосіб краще використовувати як профілактику. З калини з медом, звичайно, не роблять компресів і примочок, а використовують її лише для внутрішньго прийому.

Кориця

Для зниження тиску годиться і мелена кориця. Потрібно чайну ложку кориці засипати у склянку кефіру, перемішати та випити цей коктейль перед сном.

Нагадаємо, дієтологи назвали топ-5 продуктів, з яких має складатися сніданок гіпертоніка.

ДЖЕРЕЛОmedikforum.ru