Картопля може дати врожай удвічі вищий за звичайний, якщо врахувати деякі особливості при її посадці, а також при подальшому догляді за городом. Причому ці секрети не вимагатимуть додаткових витрат, а також забезпечать природний захист цієї культури від шкідників.
Про те, що можна зробити для підвищення врожайності картоплі, розповів obozrevatel.
В Україні картопля є головною городньою культурою. Якщо інші овочі садять в якихось варіаціях, то картопля обов'язково присутня на городах українців, причому займає більшу частину городу. Втім, це не дивно, адже картопля входить у більшість страв національної кухні, і її недаремно називають в Україні "другим хлібом". Тому питання врожайності картоплі – це певною мірою питання продовольчої безпеки українців.
Декілька секретів, які варто врахувати при посадці
Багато городників знають, який розмір картоплі необхідний для посадки. Занадто великі картоплини закопувати в землю не потрібно. Їх краще використовувати у приготуванні страв. Втім, і надто дрібні бульби також краще не використовувати під час посадки. Вони не дадуть великого врожаю. Тому найкраще брати на посадку картоплю середнього розміру. Причому треба дивитися, щоб у неї було якомога більше очок. Тоді вона дасть кілька пагонів, на кожному з яких згодом утворюються бульби.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При посадці картоплі непогано кинути в кожну лунку трохи попелу, а також подрібненого лушпиння цибулі та яєчної шкаралупи. Такі компоненти дадуть картоплі необхідне живлення, а також відлякають від картоплі капустянку, яка здатна завдати картопляній плантації чималої шкоди.
Глибоко закопувати картоплю також не варто. Якщо її посадити глибоко, то пагонам знадобиться немало сил, щоби пробити собі шлях нагору, до сонця. Тоді менше сили залишиться для формування кореневої системи. А якщо закопати картоплю неглибоко, то паростки швидко проб'ються назовні. Після цього їх слід підгорнути, причому краще не один, а двічі-тричі. Тоді на стеблі сформується додаткове коріння і більше бульб.
Є також секрет, який потрібно врахувати при догляді за картоплею, що росте
Те, що картоплю доведеться убезпечити від колорадського жука, на жаль, ні для кого не секрет. Звичайно, краще було би зібрати всіх жуків та знищити їхні личинки вручну. Однак цей спосіб дуже клопіткий і підійде лише для невеликої картопляної грядки. Для великого городу він неприйнятний. Тому все ж таки доведеться вдатися до рятівної "хімії".
А ось щодо підвищення врожайності, то є ще один простий спосіб, який сприяє зростанню чисельності бульб. Після того, як картопля відцвіте, потрібно повалити частину картопляного бадилля. Це змусить кущ сильніше вкоренитися та збільшить його врожайність.
Нагадаємо, досвідчені садівники дали пораду, як краще садити цибулю-сівок, і з яким овочем вона найкраще вживається по-сусідству.