Килими на стінах: чому в СРСР вони були так популярні

Автор: Марченко Любов

В СРСР надзвичайною популярністю користувалися килими на стінах. Причому їх активно вішали в усіх куточках колишньої величезної країни. Мабуть, не було побутової традиції більш всеосяжної, ніж розвішування килимів по стінах. Розкішний килим на стіні свідчив про достаток, що панує в будинку. Однак радянські громадяни вдавалися до цього не лише для того, щоби підкреслити свій статус. Про численні функції килима на стіні розповіло видання obozrevatel.

Килими на стінах: чому в СРСР вони були так популярні - today.ua

Килими на стінах, як символ достатку

Така традиція виникла в СРСР у 60-і роки минулого століття. Оговтавшись за пару десятиліть від найстрашнішої і руйнівної війни, люди стали думати не тільки про хліб насущний, але й привносити у своє життя красу. Одним із таких символів краси і достатку в домі був килим.

Ним прикрашали стіни в помешканні як дійсно заможні люди (в основному з партійної та чиновницької номенклатури), так і пересічні громадяни. Правда, пересічним для цього доводилося виявити кмітливість, аби роздобути килим. Люди навіть записувалися в чергу, щоби купити заповітну річ. Однак килими на стінах були не тільки символом достатку. Килими на стінах: чому в СРСР вони були так популярні

Килим допомагав у вирішенні побутових проблем

Наспіх побудовані будинки (особливо панельні) були доволі холодними. Тому килим на стіні сприяв збереженню тепла в помешканні. Особливою популярністю користувалися приліжкові килими, які створювали відчуття затишку і тепла. Нога, випадково витягнута з-під ковдри, натикалася на теплий ворс, а не на холодну стіну.

Популярні зараз

ПФУ припустився помилки в індексації пенсій та почав повертати гроші українцям

У Німеччині виник гострий дефіцит працівників: названо найпопулярніші професії

Українцям надали право на дострокову пенсію: хто вийде на заслужений відпочинок до 60 років

В Україні з'явиться новий Volkswagen Golf із дизельним двигуном

Килим на стіні також виконував ще одну функцію - звукоізоляційну. Стінки в будинках, навіть між квартирами, були тонкими. І якщо мешканці квартири не хотіли чути всіх подробиць інтимного життя сусідів, то на стіну вішали килим. Він значною мірою гасив звуки, що доносяться з-за стіни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Існували також забобони, пов'язані з тим, як правильно повісити килим. Прибивати його до стіни вважалося поганою ідеєю. Нібито прибитий килим міг спричинити сварку в родині. Тому до нього прилаштовували петлі, і вже потім, на петлях, килим підвішувався на стіну.

Нагадаємо, незважаючи на роки, що відтоді минули, житлова проблема в Україні досі повністю не вирішена. Доходи громадян залишаються непорівнянними з вартістю житла. Так, цьогоріч стрімко дорожчає житло як у новобудовах, так і на вторинному ринку.