Квашена капуста може завдати шкоди організму: кому варто від неї відмовитися

Автор: Марченко Любов

Квашена капуста - продукт не лише демократичний за ціною, але й душе корисний. Проте, крім безсумнівної користі для організму, вона може завдати йому і шкоди. А в деяких випадках цей продукт взагалі категорично протипоказаний.

Квашена капуста може завдати шкоди організму: кому варто від неї відмовитися - today.ua

Про користь квашеної капусти

Про користь квашеної капусти написано вже стільки, що, мабуть, немає людини, яка  не чула би про це. Цей невигадливий продукт є справжнім джерелом вітамінів. Вітамін С, а також всі вітаміни з палітри В у ньому присутні. Квашена капуста також містить такі незамінні для організму елементи, як залізо, цинк, селен, кальцій, калій, натрій, фосфор і йод. Тому порція квашеної капусти може легко замінити хитрі вітамінні комплекси і біодобавки.

Та все ж, деяким людям слід вживати її з обережністю, а в певні періоди, то й зовсім забути про існування такого продукту.

Кому квашена капуста шкідлива

Виявляється, цей продукт може бути небезпечний для гіпертоніків. Сіль, яка міститься в квашеній капусті, може затримувати рідину в організмі і спровокувати набряки.

Популярні зараз

Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

Крім того, капусту в квашеному (та й не лише в квашеному) вигляді не рекомендують людям, які страждають на ентероколіт та інші захворюваннями кишечника. Цей продукт може спровокувати здуття живота і метеоризм. І це ще - у кращому випадку. У гіршому - може статися загострення хвороби.

Квашена капуста протипоказана також тим, хто страждає на панкреатит. Людям із захворюваннями підшлункової залози не можна також вживати капусту і в сирому вигляді. Їм дозволено її є лише в тушкованому або вареному вигляді, та й то не більше 100 грамів на день. Квашена капуста може завдати шкоди організму: кому варто від неї відмовитися Крім того, її не рекомендують тим, хто переніс операцію на шлунково-кишковому тракті. Особливо - в період післяопераційної реабілітації. Коли все заживе, то потроху можна вводити квашену капусту у свій раціон, проте налягати на неї все ж не варто. Все-таки, цей продукт містить грубі харчові волокна, які важко перетравлюються.

З цієї ж причини не варто давати її в їжу дітям до двох років. Їхні шлуночки ще не пристосовані до перетравлювання такої їжі.

Не варто її включати в свій раціон і людям, які знаходяться в стадії загострення захворювань органів травлення. Йдеться про виразкові хвороби, загострення панкреатиту, гастрити і гастродуоденіти.

Крім того, квашена капуста протипоказана людям, які страждають на синдром подразненого кишечника і виразковий коліт. Вона містить високу концентрацію продуктів молочнокислого бродіння, і тому краще таким хворим від неї утриматися, кажуть лікарі.

Не варто її вживати в їжу і матерям у пероід грудного вигодовування, особливо в перші місяці годування. Вона може викликати у малюка шлункову кольку.

Однак зовсім виключати її з раціону рекомендують лише в період загострення захворювань. А в решту часу все ж вживати її, хоча б у невеликих кількостях, можна і потрібно. Адже користь цього продукту безперечна.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Повністю виключати таку капусту, може, і не варто, але при цьому потрібно менше їсти інших солоних продуктів", - радить лікар-дієтолог Наталія Круглова.

Нагадаємо, салат із квашеної капусти з медом - це не тільки джерело вітамінів, але й вельми смачна страва. Дізнайтеся, як його готувати і побалуйте своїх домашніх оригінальним рецептом.

Головне