Today.ua

Медики назвали рибу, яка нічого, крім шкоди, здоров'ю не принесе

Риба вважається вельми корисним для здоров'я продуктом. Однак при цьому є сорти риби, прилавки з якою краще обходити стороною, бо нічого корисного така риба організму не дасть.

Йдеться про популярного на українських ринках пангасіуса. Рівень шкідливих домішок в цьому виді перевищує всі мислимі норми. Ця риба заборонена чи не в усіх розвинених країнах обох півкуль Землі.

Однак із чим все-таки пов'язана її шкідливість?

Цей вид сам по собі не є отруйним представником водної фауни, як та ж риба фугу, яка є одним з найпопулярніших делікатесів японської кухні. Отрути в пангасіусі немає  від природи. Він помірно жирний, містить безліч корисних мікроелементів та інших речовин. Однак, уся справа у в'єтнамській, неймовірно забрудненій, річці Меконг. Це єдине місце на планеті, де мешкає і вирощується у промислових масштабах риба пангасіус. Річка ця є однією з найбільш забруднених у світі. Вміст у ній миш'яку, токсичних продуктів промисловості, металів і ще Бог знає чого багаторазово перевищує норму. Не кажучи вже про величезну кількість гормонів росту (в диких умовах цьому виду знадобилось би в 4 рази більше часу для набору таких розмірів і маси) та антибіотиків, без яких ця риба просто не вижила би в таких пекельних умовах. При цьому біла "глазур", в якій можна зустріти тушки та філе пангасіуса на прилавках, - це не що інше, як вода з тієї самої річки.

Виникає питання: чому ця риба настільки популярна в країнах, що розвиваються, в тому числі і в Україні? Та тому що вона відносно дешева, а зараз це чи не основний критерій вибору будь-якої продукції середньостатистичним українцем.

Як би там не було, висновок можна зробити тільки один: у пангасіуса доволі пристойний смак, він містить корисні речовини, але умови його вирощування абсолютно нівелюють будь-яку можливу користь. До того ж ця риба не містить омега-3 і ряд інших корисних речовин, за які цінують взагалі будь-яку рибу у принципі. Тому пошкодуйте свою печінку і взагалі весь організм - не купуйте пангасіус.

Нагадаємо, приготувати смажену рибу з хрусткою апетитною скоринкою можна, якщо знати кілька маленьких секретів. Так, перед смаженням рибу бажано ненадовго замаринувати, і вона має бути суха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ