Город на балконі: як виростити зелень в умовах великого міста

Автор: Марченко Любов

Сьогодні, в умовах війни, походи в магазин, навіть у тилу, стали проблематичними. Будь-якої хвилини може пролунати сирена, і магазини закриють. А покупцю лише потрібно було пучок зелені. Та й взагалі, зелень так зросла в ціні, що не всім вистачає скромного доходу, аби щодня побалувати себе свіжою зеленою цибулею чи хрумким салатом. При цьому навіть в умовах великого міста можна облаштувати власний город на балконі та щодня балувати домашніх свіжою зеленню.

Город на балконі: як виростити зелень в умовах великого міста - today.ua

Звичайно, не всяка зелень годиться для вирощування на балконі. Проте є чимало видів, які чудово приживаються навіть в умовах обмеженого простору та невеликої  кількості ґрунту.

Зелена цибуля

Зазвичай на початку весни цибуля сама починає "проситися" в землю. Цибулини пускають зелені пагони. І варто дати їм хоч трохи землі та вологи, як ці пагони почнуть приростати з кожним днем.

Причому вирощувати цибулю можна як у ґрунті, так і просто у воді. Якщо ви вирішили вирощувати у воді, то слід цибулину занурити корінням у склянку з водою. Причому вода має покривати лише коріння, інакше цибулина просто згниє.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Якщо цибулина посаджена в ґрунт, то такий ґрунт потрібно постійно поливати, аби рослина не засохла. Щоправда, поливати її треба також без фанатизму. Цибулини у ґрунт сильно не закопують: приблизно на нижню третину.

Петрушка

Город на балконі: як виростити зелень в умовах великого міста Петрушку також можна вирощувати двома способами: з насіння і з коренеплодів.

У першому випадку, насіння потрібно зав'язати в марлевий мішечок і потримати його в мішечку під проточною водою, а потім ще добу дати йому помокнути у воді. Потім насіння висівають в ґрунт на невелику глибину – приблизно півсантиметра. Коли з'являться молоденькі паростки петрушки, їх обов'язково потрібно прорідити і поставити ємність із рослинами поближче до сонячного світла.

Якщо ви вирішили висаджувати петрушку коренеплодами, слід вибрати короткі, але товстенькі (не менше 2 см в діаметрі) коренеплоди. Їх висаджують у вологий ґрунт. Відстань – 2-3 сантиметри один від одного та 4-5 сантиметрів між рядами. Поки пагони не проб'ються з-під землі, ящики з розсадою бажано тримати у прохолодному місці. А потім, коли з'явилися зелені пагони, ємність переносять ближче до сонця.

Рукола

Рукола не вибаглива до світлових умов. Тому їй не потрібно дуже багато сонця. А ось за складом ґрунту у неї є свої вимоги. Вона любить слабокислий ґрунт. Тому краще для неї купувати готову ґрунтову суміш.

Цей вид салату можна сіяти в стаканчики. Глибина залягання насіння 1-1,5 сантиметри. Коли рослини зійдуть, їх потрібно пікірувати у більшу тару, де вони й будуть рости. Рукола любить рясний полив. Технічної стиглості вона досягає тоді, коли висота кущика становитиме приблизно 10 сантиметрів.

Крес-салат

Ця рослина вкрай невибаглива до умов вирощування. Її можна вирощувати і в пластикових пляшках, що розрізають уздовж навпіл, і в квіткових горщиках. Вона добре росте навіть узимку на підвіконні за дуже спартанської температури - 15-17 градусів за Цельсієм.

Насіння засівають на глибину півсантиметра. Поки не з'являться сходи, ємність із салатом краще тримати в тіні, а потім виставити на підвіконня. Крес-салат дуже любить вологу. Тому потрібно поливати не лише ґрунт, але й можна із розбризкувача зволожувати самі рослини. Вже через 2-3 тижні салат готовий до вживання. Зрізавши врожай, ґрунт можна підгодувати та сіяти нову партію кресс-салату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кріп

Деякі умільці примудряються також прикрасити свій город на балконі і чагарниками кропу. Однак при всій, здавалося б, невигадливості цієї рослини, виростити її в умовах обмеженої кількості ґрунту не так просто. Але все ж таки спробувати можна. Грунт під кропом має бути дуже багатим на гумус. І в процесі зростання його також рекомендують підгодовувати рідкими добривами.

Нагадаємо, в Україні перед травневими святами відчутно зросли ціни на городню зелень.

Головне