Today.ua

Учені розповіли, що відбувається з організмом, якщо щодня вживати вершкове масло

Вершкове масло – продукт, який необхідний людині, оскільки воно містить речовини, необхідні для підтримки нормальної життєдіяльності організму. Однак із вживанням вершкового масла головне – не "переборщити". Адже в надмірній кількості воно вже нестиме не користь, а шкоду.

Вершкове масло безсумнівно покращує смакові якості їжі. Прислів'я "маслом каші не зіпсуєш" наші пращури придумали недарма. Кашу дійсно важко зіпсувати маслом, ну, хіба що дуже великою кількістю. Однак головна цінність масла не лише в тому, що воно покращує смак багатьох страв, а й у його корисності.

У чому користь масла?

До складу вершкового масла входить чимало вітамінів – групи В та С, а також фосфор, залізо, натрій та кальцій. Всі ці елементи життєво необхідні організму. Елементи, що містяться у вершковому маслі, зміцнюють серцево-судинну систему, стимулюють нормальну роботу печінки та жовчного міхура, а також підвищують гостроту зору. Зокрема вітамін С сприяє зміцненню імунних сил організму, а також встановлює природний бар'єр на шляху вірусів і бактерій. Крім того, він бере участь у синтезі колагену, який становить основу сполучної тканини і надає шкірі пружності та молодості. Отже, хоч як крути, а в питаннях краси без вершкового масла не обійтися.

Вітамін D, що входить до складу вершкового масла, допомагає організму засвоювати фосфор і кальцій, які сприяють міцності кісток.

Вітамін Е є антиоксидантом та уповільнює в організмі процеси старіння.

Однак особливо вершкове масло незамінне для дитячого організму. Жирні кислоти, що входять до його складу, стимулюють нормальне функціонування і розвиток мозкових клітин. Таким чином, вони сприяють розумовому розвитку дитини.

Все це робить вершкове масло дуже цінним і незамінним продуктом. Проте ставлення медиків до нього далеко не однозначне. Визнаючи цінність масла для організму, вони одностайні на думці: у вживанні цього продукту вкрай важливе розумне дозування. Інакше замість користі для організму вершкове масло може перетворитися на міну уповільненої дії.

У чому потенційна небезпека масла?

Через високий вміст молочних жирів (а в маслі їх від 50 до 82,5%), надмірне споживання цього продукту призводить до збільшення запасів холестерину в організмі, що може спровокувати звуження кровоносних судин та проблеми із серцем. Крім того, надлишкове вживання вершкового масла призводить до проблем внутрішніх органів, зокрема, негативно впливає на печінку.

Отже, щоби цей продукт приносив організму користь, а не шкоду, украй важливим є його дозування.

Яка має бути денна норма вершкового масла?

Медики рекомендують вживати за добу не більше 15-25 грамів цього продукту. Це приблизно дві скибочки хліба з маслом. І краще вживати його на сніданок, аби зарядити організм необхідною енергією. Взимку можна цю норму трохи збільшити, тому що в холодну пору організм більше потребує енергії.

При деяких захворюваннях вершкове масло слід вживати дуже обережно. До таких, зокрема, відносяться зайва вага, каміння у жовчному міхурі, гострий панкреатит. Тому, якщо у вас є ці захворювання, то краще порадитись щодо масла зі своїм лікарем. Можливо, він порадить взагалі замінити вершкове масло більш легкими жирами рослинного походження.

Нагадаєм, якість вершкового масла можна в домашніх умовах перевірити за допомогою горілки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ