Вчені розповіли, чому штам “Омікрон“ легко заражає щеплених людей

Автор: Марченко Любов

Штам "Омікрон", який зараз активно захоплює світ, виявився набагато заразнішим, ніж попередні мутації коронавірусу. Всі вакцини, вироблені людством проти цієї недуги, ставлять лише частковий бар'єр на шляху проникнення штаму "Омікрон" в організм. Тому він заражає як не щеплених, так і щеплених людей.

Вчені розповіли, чому штам “Омікрон“ легко заражає щеплених людей - today.ua

Вчені пояснили, що з "Омікроном" "не так", і чому він легко обходить наш імунний захист.

Справа в тому, що після перенесеної інфекції в організмі людини, що перехворіла, утворюються антитіла, які "пам'ятають" збудника інфекції і наступного разу не дають йому проникнути всередину клітин. Те саме відбувається і в щеплених людей. Вакцина, яку вводять у організм, також формує антитіла. Тому при попаданні збудника інфекції в організм щепленої або перехворілої людини антитіла відразу розпізнають лиходія і ставлять бар'єр на його шляху. Вчені розповіли, чому штам “Омікрон“ легко заражає щеплених людей Однак у штаму "Омікрон" виявилось дуже багато мутацій, які наявні вакцини не можуть розпізнати. Згідно з найновішими дослідженнями вчених, 32 з 50 мутацій, якими він відрізняється від своїх попередників, здатні досягти спайкових білків, за допомогою яких коронавірус проникає всередину клітин людського організму. Про це розповіла вірусолог із Франкфурту Сандра Чізек.

Водночас, американські вчені виявили в "Омікроні" ген, який робить цей штам заразнішим, ніж інші. Причому цей ген уже знайомий ученим із простудних захворювань. Тому науквоці припускають, що коронавірус міг "підхопити" цей шкідливий ген в організмі людини і взяти його на озброєння.

Популярні зараз

“Згинь, Путін“: соліст гурту “Бі-2“ різко звернувся до президента Росії

Гарріс попросила Зеленського обрати наступника на випадок потрапляння у полон або вбивства, - WP

Українським військовослужбовцям дозволили особисто розпоряджатися своїми коштами на виплати сім'ям

Україна у 2025 році отримає модернізовані винищувачі Mirage 2000-5

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так чи інакше, однак ясно одне: штам "Омікрон" дуже заразний і наявні вакцини проти нього ефективні лише частково. Тому зараз вчені усього світу зайняті активними пошуками нової вакцини, яка буде ефективна саме проти цього штаму. А поки, людям радять робити бустерну дозу щеплення, яка все-таки підвищує імунну відповідь організму. Тому організм щепленої людини усе-таки легше переносить недугу, ніж організм того, хто не щеплений.

Нагадаємо, вченим уже відомі три різновиди штаму "Омікрон". Характерна особливість Омікрону – нежить, біль у вухах та горлі.