Помер Василь Лановий: знаменитий актор не зміг здолати наслідків коронавірусу

Увечері в четвер, 28 січня, пішов із життя Василь Лановий. Життя 87-річного актора, як і багатьох у цей непростий час, забрав коронавірус.

Помер Василь Лановий: знаменитий актор не зміг здолати наслідків коронавірусу - today.ua

Про те, що в Ланового та його дружини Ірини Купченко коронавірус, стало відомо 2 січня. При цьому у нього COVID-19 протікав у легкій формі. Однак, з огляду на вік актора (16 січня 2021 йому виповнилося 87 років), його вирішили госпіталізувати.

Незважаючи на свої похилі роки, актор йшов на поправку, і вже фактично позбувся ковіду. За останні кілька днів чотири тести на коронавірус дали у нього негативний результат, і Василь Лановий готувався до виписки.

У середу ввечері, 27 січня, йому раптово стало гірше. Актора перевели на апарат ШВЛ, проте рівень сатурації крові (вмісту кисню в крові) продовжував падати і впав до 91. Пацієнту зробили дренаж легенів, намагалися медикаментами підвищити тиск, але серце актора зупинилося. І все ж, медикам вдалося зробити диво: вони знову запустили його серце після клінічної смерті. Однак вдруге воно зупинилося остаточно.

Василь Лановий - українець, син українських селян із Одеської області. Його батьки зовсім молодими переїхали в Москву у пошуках роботи. Там і народився їхній син, якому судилося поповнити плеяду блискучих акторів театру і кіно, що стали кумирами сотень мільйонів громадян велетенської країни.

Помер Василь Лановий: знаменитий актор не зміг здолати наслідків коронавірусу 64 роки свого життя він присвятив роботі в театрі ім. Вахтангова в Москві. Однак країна дізналася і полюбила його, перш за все, завдяки блискуче зіграним ролям у кінострічках, багато з яких стали культовими завдяки йому, Василю Лановому. Дебютувавши 20-річним студентом у фільмі "Атестат зрілості", Лановий знявся у багатьох кінострічках.

Помер Василь Лановий: знаменитий актор не зміг здолати наслідків коронавірусу Режисери охоче давали талановитому красеню Василю Лановому головні ролі. "Червоні вітрила", "Павло Корчагін", "Дні Турбіних", "Офіцери", "Зустріч на далекому меридіані", "Анна і Командор"- це лише мала дещиця фільмів, в яких йому випало втілити свій талант. Лауреат найпрестижніших премій і численних нагород, він би удостоєний найвищого в СРСР звання для творчої особистості - народного артиста.

Незважаючи на те, що Василь Лановий народився, виріс і відбувся як професіонал у Москві, актор завжди з гордістю підкреслював, що він - українець, і з вдячністю згадував українське село, куди не раз приїжджав погостювати до бабусі з дідусем.

Нагадаємо, в листопаді 2020 не стало ще одного талановитого українця - Михайла Жванецького. Він був ровесником Ланового.