Через коронавірус медики радять жінкам зачекати з вагітністю

Автор: Марченко Любов

Вагітність може ускладнити перебіг коронавірусу у жінок, які захворіли. Тому медики радять жінкам почекати із зачаттям і виношуванням дитини.

Через коронавірус медики радять жінкам зачекати з вагітністю - today.ua

Із таким зверненням до своїх співвітчизниць виступив міністр охорони здоров'я Бразилії Рафаель Парент. Він закликав жінок, наскільки це можливо, відкласти плани, що стосуються народження дитини, поки коронавірус не буде переможений.

За словами міністра, той штам коронавірусу, який зараз циркулює в Бразилії, особливо небезпечний для вагітних жінок. Він більш агресивно впливає на вагітних, ніж попередні мутації, і протікає у жінок, які чекають дитину, дуже важко.

Лікарні в Бразилії перевантажені, в країні дуже багато важких хворих із коронавірусом, каже міністр. І ніхто не може поручитися, що майбутня мати теж не підхопить інфекцію. Це може стати для жінки фатальним. Тому чиновник закликав жінок планувати вагітність на більш пізні терміни.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

"Якщо це можливо, трохи відкладіть вагітність до кращого моменту", - попросив Рафаель Парент.

Про важкий перебігу хвороби у вагітних говорять не тільки бразильські медики, а й українські. Зокрема, директор лікарні ім.Мечникова у Дніпрі Сергій Риженко також говорив, що вагітним дуже важко дається дихання через те, що плід підпирає діафрагму і об'єм легенів скорочується. Тому їм важко дихати.

"Саме майбутні мами більш уразливі КОВІД-інфекцією. Пневмонія протікає дуже важко, висушуючи навколоплідні води, не даючи жінкам народити фізіологічно", - пише доктор Риженко в одній зі своїх недавніх публікацій.

Через коронавірус медики радять жінкам зачекати з вагітністю фото із Facebook Сергія Риженка

У ній же він розповідає історію 38-річної Олени з Павлограда, яка, будучи вагітною третьою дитиною, до останнього моменту не вірила, що коронавірус може її здолати. Жінка намагалася лікуватися травами та іншими непотрібними народними методами, поки не стала непритомніти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

22 дні вона балансувала між життям і смертю в реанімації, ще 30 днів провела в ковідной терапії. Лікарі не переривали вагітність, намагаючись врятувати і матір, і її майбутню дитину. Олені зробили кесарів розтин, дитина з'явилася на світ здоровою. А тепер і сама матір, витягнута лікарями з того світу, потроху одужує.

Нагадаємо, медики кажуть, що для створення стійкого імунітету від коронавірусу потрібно буде не дві, а три дози вакцини. Причому щорічно потрібна буде ревакцинація.