У ВООЗ попередили про нові штами коронавірусу, які небезпечніші за “Омікрон“

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) зробили заяву про те, що нові штами коронавірусу можуть бути ще заразнішими, ніж "Омікрон", що вирує по світу.

У ВООЗ попередили про нові штами коронавірусу, які небезпечніші за “Омікрон“ - today.ua

За словами експерта ВООЗ Марії ван Керкхове, чим більше захворювання циркулює – тим більше у нього можливостей змінюватись. Про властивості нових штамів коронавірусу поки що не відомо, проте можна бути впевненими в тому, що вони будуть більш заразними, оскільки кожен наступний штам намагається перевершити попередній.

Вчені з'ясували, що штам "Омікрон" виявився в 2,9 разу заразнішим, ніж "Дельта". При цьому, летальність та кількість ускладнень у пацієнтів, заражених "Омікроном", є нижчою.

Експерт також звернула увагу на необхідність зменшити ризик появи нових варіантів захворювання, щоб запобігти важким наслідкам і не допустити перевантаження системи охорони здоров'я. Місяць тому у ВООЗ заявляли про те, щоб зупинити "Омікрон", необхідно вакцинувати 70 відсотків населення кожної країни. Запропоновані громадянам у ряді країн бустерні дози вакцини лише продовжують пандемію, даючи коронавірусу можливість поширюватися та мутувати у країнах, де населення у більшості своїй не вакциновано першою та другою дозами.

Як відомо, головним симптомом штаму коронавірусу "Омікрон" є сильний біль у горлі. Інші симптоми коронавірусу, такі як слабкість, підвищення температури, діарея, м'язові болі та нежить при омікроні з'являються рідше.

Раніше повідомлялося, що в Україні пік захворюваності на "Омікрон" прогнозується вже в другій половині лютого.

ДЖЕРЕЛОglavred.info