В Україні вирощуватимуть новий сорт картоплі для приготування “фрі“

Українські аграрії з 2022 року планують вирощувати новий сорт картоплі Фонтане, яка ідеально підходить для приготування картоплі "фрі", а також чіпсів та крохмалю.

В Україні вирощуватимуть новий сорт картоплі для приготування “фрі“ - today.ua

Займатися вирощуванням цього сорту буде компанія "Континентал Фармерз Груп". Перша пробна партія була вирощена ще в 2021 році і буде використана під насіння цього року. Цього року під картоплю сорту Фонтане відведено 228 га.

"Континентал" стане одним із перших виробників, які вирощують сорт Фонтане у виробничих масштабах. Головне завдання, яке ставить перед собою компанія цього сезону, – відпрацювати технологію вирощування та сформувати товарний запас насіння.

Сорт Фонтане досить універсальний, але перш за все він підходить для приготування картоплі "фрі". Вміст крохмалю у цьому сорті вище, ніж в інших сортах. Картопля фрі з Фонтане виходить хрумкою і смачною. В Україні вирощуватимуть новий сорт картоплі для приготування “фрі“ Картопля цього сорту велика, на відміну від столової. Розмір бульб перевищує 50 мм у поперечному перерізі. Вони мають подовжену овальну форму, що робить зручною нарізку під "фрі".

В Україні вирощують різні сорти картоплі, переважно голландської. Рекордсменом урожайності вважається сорт Торнадо. Вже на 20-й день після посадки ця картопля закладає бульби і встигає сформувати врожай навіть на сухому грунті. В оптимальних умовах урожайність Торнадо може досягати 800 кг із сотки.

Раніше повідомлялося, як швидко почистити варену картоплю у мундирах. Досвідчені господарки поділилися простими лайфхаками.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua