Вчені розповіли, чому коронавірус “Омікрон“ став заразнішим для дітей

Автор: Лобанова Єлизавета

Вакциновані люди та діти стали частіше заражатися коронавірусом після появи штаму "Омікрон". За словами вчених, це пов'язано з наявністю в новому вірусі мутації в спайк-білку.

Вчені розповіли, чому коронавірус “Омікрон“ став заразнішим для дітей - today.ua

Коронавірус "Омікрон" навчився краще чіплятися за рецептори та проникати в клітини організму, ніж попередні штами. Він також дуже активно мутує і наявні вакцини не всі його мутації розпізнають. Особливо небезпечним став підвид BA.2, відомий також як "прихований Омікрон".
Вчені розповіли, чому коронавірус “Омікрон“ став заразнішим для дітей Керівник лабораторії особливо небезпечних інфекцій центру ФІЦ Фундаментальної трансляційної медицини, професор вірусології Олександр Чепурнов розповів, що діти та підлітки почали хворіти сильніше при "Омікроні", ніж при "Альфі" та "Дельті", тому що в результаті мутації краще відбувається з'єднання поверхневого білка з рецептором ACE2 клітин, і вірус став швидше проникати у клітину. Чим молодша людина, тим рецепторів менше, тому зачіплюватись вірусу має бути складніше, але "Омікрон" виявився досить спритним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Саме через свою мутацію "Омікрон" став заразнішим за попередні штами, тому що він легше і швидше проникає в клітини. Якщо раніше коронавірус проявляв себе 5-й день, а на 7-8-й день припадав пік, нині інкубаційний період хвороби скоротився до трьох днів. У цьому перші імуноглобуліни М з'являються з 5-7 дня, а імуноглобуліни G - з десятого дня. Здавати тест на коронавірус "Омікрон" медики радять уже на другий-третій день появи перших симптомів.

Раніше повідомлялося, які головні симптоми "Омікрону" у вакцинованих від COVID-19 громадян.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину