Як правильно зберігати хліб, щоб на ньому не утворилася небезпечна цвіль

Автор: Лобанова Єлизавета

Хліб - це стратегічний продукт, який має властивість швидко псуватися та черствіти. Якщо хліб "цвіте", він стає дуже небезпечним для здоров'я. Щоб зберегти хліб свіжим якомога довше, слід дотримуватися деяких корисних порад.

Як правильно зберігати хліб, щоб на ньому не утворилася небезпечна цвіль - today.ua

Потрібно насамперед знати терміни зберігання хліба, щоб для вас не було несподіванкою, що продукт почав псуватися.

Так, хліб у целофановій упаковці зберігається приблизно 3 доби. Якщо у складі хліба заварка чи закваска, то до 7 діб. Проте все залежить ще від сорту хліба.

Цвіль на хлібі з'являється у сприятливих для неї умовах: при вологості понад 75% та температурі від +20 до +30 градусів. Саме тому якщо влітку купити хліб і зберігати його на теплій кухні, то вже на другий день він може почати покриватися цвіллю. Як правильно зберігати хліб, щоб на ньому не утворилася небезпечна цвіль Причиною активності колонії грибків є певні складові у складі хліба. І це не означає, що кольорова пліснява – це хімія. Залишки їжі на хлібі або вміст у ньому фруктових добавок може бути причиною появи цвілі.

Популярні зараз

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Щоб зберегти хліб якомога довше свіжим, потрібно уважно читати умови зберігання на етикетці. Влітку зберігайте хліб у холодильнику, навіть можна його заморожувати, тоді ріст цвілі сповільниться.

Не залишайте хліб в упаковці під сонячним промінням, так як волога не випаровується і створюються дуже сприятливі умови для розвитку цвілі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Не слід зберігати білий та чорний хліб разом. А ще покладіть у хлібницю жменю солі або шматочок картоплі, щоб уникнути появи цвілі.

Раніше повідомлялося, як спекти домашній хліб без додавання яєць на сковороді.

Головне