В Moderna розповіли, коли з'явиться щеплення від нового COVID штаму “Омікрон“

Новий COVID-штам "Омікрон" небезпечний навіть для вакцинованих громадян. В компанії Moderna заявили, що для протистояння новому штаму необхідно створювати нову вакцину. Цей процес може тривати кілька місяців.

В Moderna розповіли, коли з'явиться щеплення від нового COVID штаму “Омікрон“ - today.ua

Новий штам, який виявили в Африці, має 32 мутації. Через велику кількість мутацій у шиповидному білку нового COVID-штаму та його здатності швидко поширюватися серед людей вакцини, які зараз існують, будуть неефективними.

Не лише Moderna, але й інші фармацевтичні гіганти вже заявили про роботу над розробкою нової вакцини.

Pfizer&BioNTech готові адаптувати вже наявну вакцину від коронавірусу до нового штаму. У компанії очікують на велику кількість даних лабораторних тестувань не пізніше, ніж за два тижні, щоб підтвердити, що штам вимагає коригування технології виробництва вакцини.

У компаніях Johnson&Johnson та AstraZeneca також заявили про тестування вакцини проти нового штаму "Омікрон" в африканських країнах.

В Moderna запропонують добровольцям зробити третю бустерну дозу вакцини, поки триватимуть розробки нового препарату. За словами директора компанії Moderna Стефана Банселя, медики не очікували на появу такого штаму, як "Омікрон", ще принаймні один або два роки.

На сьогоднішній день випадки захворювання на COVID-штам "Омікрон" були зафіксовані в Африці, Канаді, США, а також у європейських країнах - Великобританії, Чехії, Німеччині, Бельгії, Італії, Ізраїлі. В Україні ще не було виявлено жодного випадку.

Раніше повідомлялося, за якими симптомами новий COVID-штам “Омікрон” виявився небезпечнішим за “Дельту”.

ДЖЕРЕЛОglavred.info