Хрумка квашена капуста без розсолу: ідеальні пропорції солі та спецій

Автор: Лобанова Єлизавета

Сезон квашеної капусти у розпалі. Хтось купує продукт у магазині, але більшість господарок намагаються приготувати капусту своїми руками за різними рецептами з інтернету, або за порадою знайомих. Найкориснішою для здоров'я медики вважають капусту у власному соку. Пропонуємо до вашої уваги рецепт, в якому ідеально дотримані пропорції всіх інгредієнтів, щоб капуста вийшла хрусткою та соковитою.

Хрумка квашена капуста без розсолу: ідеальні пропорції солі та спецій - today.ua

Дуже важливо обрати правильний сорт капусти для закваски. Краще брати овоч пізніх сортів великих розмірів, ні в якому разі не молоду капусту.

На 3-літрову банку потрібно близько трьох кілограмів капусти. Щоб капусту було легше шаткувати, розріжте її на 4 частини, і лише потім шаткуйте.

Далі натираємо на тертці одну велику моркву. Краще брати тертку для корейської моркви.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Змішуємо у мисці капусту та моркву, щоб морква рівномірно розподілилася по капусті. Хрумка квашена капуста без розсолу: ідеальні пропорції солі та спецій Посипаємо зверху капусту з морквою сіллю. Сіль має бути кам'яна і не йодована. Це важливий аспект. У класичному рецепті, яким користувалися наші бабусі, на 1 кг капусти береться 25 г солі, але можна брати і менше.

При квашенні капусти без розсолу існує просте правило: співвідношення солі до овочів становить приблизно 2,5-3% за масою. Якщо ви любите більш малосольну капусту, беріть меншу кількість солі, а якщо віддаєте перевагу більш солоній – тоді збільште кількість солі.

Ретельно перемішуємо капусту із сіллю, а потім мніть її руками до появи соку. Потім щільно укладаємо капусту в банку, утрамбовуючи її руками.

Між шарами капусти кладемо по черзі лавровий лист і чорний та запашний перець горошком. Поступово капуста у банці почне пускати сік. Тому коли доверху заповните банку капустою, поставте її в ще один посуд, наприклад, широку миску, куди витікатиме сік.

Накриваємо банку кришкою з дірочками чи марлею. Залишаємо банку з капустою кваситися за кімнатної температури на 3-4 дні.

Два рази на день капусту потрібно наскрізь протикати дерев'яною паличкою до самого дна банки, щоб виходив газ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Коли квашена капуста буде готова, ставимо банку з капустою у холодильник.

Раніше повідомлялося, кому небезпечно їсти квашену капусту та краще утриматися від вживання цього продукту.