Приступ гіпертонії може бути дуже небезпечним для здоров'я та життя людини. Однак не завжди є можливість звернутися за екстреною медичною допомогою, тому кожна людина повинна знати, як допомогти собі або близьким у разі появи симптомів різкого підвищення артеріального тиску.
Пацієнтам, які страждають на гіпертонію, кардіологи рекомендують у жодному разі не припиняти прийом призначених лікарем препаратів. Якщо ліки закінчилися, а купити нову упаковку немає можливості, слід шукати аналоги, орієнтуючись на діючу речовину. Дуже важливо дотримуватися дозування та уважно читати розділ про протипоказання до прийому препарату!
У разі різкого підвищення артеріального тиску насамперед необхідно перевірити пульс. Якщо частота серцебиття в межах норми, то лікар-кардіолог із Тернополя Олена Прокопович рекомендує препарати Каптопрес або Каптоприл. Пігулка кладеться під язик.
При частішому пульсі, понад 100 ударів на хвилину, показаний препарат Анаприлін, Метопролол або Бісопролол під язик. Якщо пульс нижче 60-65 ударів за хвилину, можна прийняти краплі Ніфедипін або Фармадипін. Розчиніть 3-4 краплі у невеликій кількості води. Крім того, медики рекомендують прийняти легкий заспокійливий засіб, щоб знизити у гіпертоніка рівень тривоги та паніки. Підійдуть настоянки м'яти, меліси, валеріани тощо.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Важливо! Самолікування може нашкодити здоров'ю, тому за першої можливості зверніться до фахівця. Після обстеження лікар призначить необхідну терапію.
Нагадаємо, знизити артеріальний тиск можна за допомогою правильного харчування. Рецепт корисного та смачного салату для гіпертоніків.