Як знизити високий тиск, якщо немає можливості відвідати лікаря

Автор: Шевченко Лилия

Приступ гіпертонії може бути дуже небезпечним для здоров'я та життя людини. Однак не завжди є можливість звернутися за екстреною медичною допомогою, тому кожна людина повинна знати, як допомогти собі або близьким у разі появи симптомів різкого підвищення артеріального тиску.

Як знизити високий тиск, якщо немає можливості відвідати лікаря - today.ua

Пацієнтам, які страждають на гіпертонію, кардіологи рекомендують у жодному разі не припиняти прийом призначених лікарем препаратів. Якщо ліки закінчилися, а купити нову упаковку немає можливості, слід шукати аналоги, орієнтуючись на діючу речовину. Дуже важливо дотримуватися дозування та уважно читати розділ про протипоказання до прийому препарату!

У разі різкого підвищення артеріального тиску насамперед необхідно перевірити пульс. Якщо частота серцебиття в межах норми, то лікар-кардіолог із Тернополя Олена Прокопович рекомендує препарати Каптопрес або Каптоприл. Пігулка кладеться під язик.

При частішому пульсі, понад 100 ударів на хвилину, показаний препарат Анаприлін, Метопролол або Бісопролол під язик. Якщо пульс нижче 60-65 ударів за хвилину, можна прийняти краплі Ніфедипін або Фармадипін. Розчиніть 3-4 краплі у невеликій кількості води. Як знизити високий тиск, якщо немає можливості відвідати лікаря Крім того, медики рекомендують прийняти легкий заспокійливий засіб, щоб знизити у гіпертоніка рівень тривоги та паніки. Підійдуть настоянки м'яти, меліси, валеріани тощо.

Популярні зараз

Стало відомо, кому хочуть віддати особливо цінні землі України

Українські військові більше не бачать сенсу в ударах по Кримському мосту: з'явилось роз'яснення від речника ВМС

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Важливо! Самолікування може нашкодити здоров'ю, тому за першої можливості зверніться до фахівця. Після обстеження лікар призначить необхідну терапію.

Нагадаємо, знизити артеріальний тиск можна за допомогою правильного харчування. Рецепт корисного та смачного салату для гіпертоніків.