Китайський Новий рік або "Чуньцзе" (Свято весни) у 2022 році випав на 1 лютого. Жителі Піднебесної відзначають це найважливіше свято упродовж двох тижнів. У цей період господині готують дуже смачні страви, які символізують достаток, добробут та зміни на краще.
Риба
По-китайськи слово "риба" співзвучне з надлишком, тому на святковому столі рибні страви присутні завжди. На Новий рік рибу запікають, смажать чи гасять. Обов'язково додають спеції та прянощі.
Важливо! У Китаї вірять, що не можна на Свято весни з'їдати рибу цілком, третину страви обов'язково залишають наступного дня.
Китайські пельмені - цзяоцзи
Магія починається ще в момент приготування цзяоцзи, китайці разом з фаршем подумки завертають у тісто здоров'я, добробут, удачу. Китайські пельмені роблять із різними начинками, найчастіше це м'ясний, рибний чи курячий фарш, дрібно нарізані креветки чи овочі. Готують цзяоцзи по-різному: смажать, гасять, відварюють у воді або на пару.
Популярні зараз
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
Китайські весняні рулетики - чуньцзюань
Чуньцзюань традиційно готують у формі золотих злитків, що символізує процвітання та здоров'я. На смужку тонкого тіста з борошна, солі та води кладуть будь-які начинки, згортають рол і надають форму зливка. Як начинка підійдуть будь-які продукти: м'ясо, морепродукти, овочі. Чуньцзюань обсмажують на олії до утворення рум'яної скоринки.
Локшина
Довголіття у Китаї символізує довгу локшину. Тісто нарізають дуже тонкими та довгими смужками, а потім відварюють у підсоленій воді. За бажання, локшину можна злегка обсмажити. До локшини подають соус із риби, креветок, тофу, або яєць.
Рисові кульки - няньгао
Рисові кульки обсмажують із м'ясом та овочами. Китайці здавна вірять, що така страва є побажанням успіху, возз'єднання та згуртованості.
Цитрусові
Найважливіші частування на святковому столі у новорічні свята. У Китаї фрукт помело символізує нескінченне процвітання, а мандарини та апельсини – багатство та удачу. Китайці намагаються якнайбільше з'їсти цитрусових, щоб залучити максимум фінансових потоків.
Дізнайтеся також, чому китайці залишають на порозі свого будинку їжу під час святкування Нового року.