Вчені встановили небезпечну для серця дозу кави

Автор: Шевченко Лилия

Свіжозварена натуральна кава, безумовно, корисна для здоров'я, підвищує тонус і покращує настрій. Але зловживати цим напоєм не варто, оскільки при перевищенні дози починає страждати серцево-судинна система. Група західних вчених з'ясували, яка доза кави руйнівно діє на серце людини.

Вчені встановили небезпечну для серця дозу кави - today.ua

Нове дослідження вчених полягало у вивченні зв'язку між кількістю щодня споживаної кави і станом здоров'я більш ніж 362500 чоловік, вік яких варіювався від 37 до 73 років. Результати експерименту опубліковані на сторінках наукового журналу Clinical Nutrition.

Так, експерти з'ясували, що ризик розвитку серцево-судинних патологій значно зростає у людей, які за день випивають шість і більше чашок кави. Справа в тому, що в зернах кави міститься кавостол - з'єднання, яке підвищує рівень «поганого» холестерину в крові людини, причому, в гарячій воді дане з'єднання стає ще більш активним і небезпечним. Вчені встановили небезпечну для серця дозу кави За словами вчених, саме кавостол є найактивнішою речовиною в раціоні людини, що підвищує холестерин. Про це повідав одна з авторів дослідження - Еліна Хіппенен.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вчені також зазначили, що найбільше кавостола містить свіжозварена нефільтрована кава, якщо напій приготований шляхом фільтрації, а також з елітних сортів кави, то шкідливого з'єднання в ньому буде мінімум.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

Нагадаємо, раніше дослідники розповіли, чи можна пити каву з молоком у період схуднення або дієтичного харчування.