На Землі почалася потужна магнітна буря, якої не було в прогнозах: основний удар припаде на 31 жовтня

Автор: Марченко Любов

На землі почалася магнітна буря, яка може стати найпотужнішою за останні кілька років. Астрономи очікували на сплеск сонячної активності наприкінці жовтня, але таких потужних викидів плазми вчені не передбачали. Отже, магнітна буря буде набагато сильнішою, ніж прогнозували, повідомляє Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.

На Землі почалася потужна магнітна буря, якої не було в прогнозах: основний удар припаде на 31 жовтня - today.ua

Наше світило зараз не на піку своєї активності. Тому потужних спалахів від нього ніхто не очікував. Проте всупереч прогнозам, лише за 28 жовтня на Сонці зареєстрували 14 спалахів. Зважаючи на те, що наше світило зараз знаходиться поблизу нижньої точки своєї активності, такі спалахи виглядають дуже дивно.

"Зростання активності Сонця очікувалося ще напередодні, проте і його потужність, і швидкість виявилися абсолютно несподіваними", - йдеться в інформації, яку опублікувала Лабораторія Сонця на своєму сайті.

Два з чотирнадцяти зареєстрованих спалахів належать до класу М (сильні), а один – до максимального класу Х (особливо сильний). За останні чотири роки, із 2018, на Сонці зареєстровано лише два спалахи класу Х, один з яких саме цей. На Землі почалася потужна магнітна буря, якої не було в прогнозах: основний удар припаде на 31 жовтня Причому область Сонця, в якій відбулися ці спалахи, розташована майже точно навпроти Землі. Тому сильного удару від викинутої плазми нам не уникнути.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

"Оцінка впливу на Землю з боку подій, що відбуваються, показує в даному випадку неминучість майже максимального удару, який здатний завдати спалах такої сили. Перш за все, спалах стався в області Сонця, що знаходиться зараз майже точно навпроти нашої планети. В результаті, сонячний удар буде завданий з максимальною силою, і пройде не по дотичній, як це найчастіше буває", - кажуть учені.

Ще з вечора 28 жовтня космічні прилади стали фіксувати наростання потоку заряджених частинок, які почали бомбардувати атмосферу Землі. Однак вони були лише провісниками великої магнітної бурі, а основний удар ще попереду. Він станеться, коли до Землі дістануться викинуті хмари плазми.

Перші сигнали потужного геомагнітного шторму з'явилися вже сьогодні, 30 жовтня, близько 10-ї ранку. Проте основний удар припаде на завтра, 31 жовтня.

"Швидкість хмари складає близько 800 км в секунду, і її удар по Землі повинен запустити великі магнітні бурі планетарного масштабу. Після цього, Земля опиниться всередині хмари приблизно на 1,5-2 доби, протягом яких, ймовірно, буде відчувати майже безперервні геомагнітні обурення різної інтенсивності. За попередніми оцінками пікові значення коливань відповідатимуть магнітним бурям рівня 3 за 5-бальною шкалою. Якщо це так, то за сукупністю сили і тривалості, магнітні бурі стануть найбільшими за останні кілька років ", - йдеться у повідомленні.

При цьому можуть відбутися різні збої у роботі техніки, порушення зв'язку, перерви у супутниковій навігації. А полярні сяйва спостерігатимуться на широті 55-60 градусів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зважаючи на те, що Сонце поводиться непрогнозовано, вчені не можуть передбачити подальшого розвитку подій. Не виключено, що сонячна активність і надалі зростатиме. Але, на щастя, Земля вже йде з тієї області, на яку припаде потужний потік від нових ударів. Тому сильних геомагнітних збурень від них чекати не варто, кажуть фізики Сонця.

Нагадаємо, згідно з прогнозами, які вчені давали раніше, останніми днями жовтня очікувалися слабкі геомагнітні збурення.