Today.ua

Справжня паляниця: рецепт випічки, що стала національним ідентифікатором

Паляниця – слово, яке стало з моменту військового вторгнення РФ в Україну справжнім національним ідентифікатором, що дозволяє відрізнити українців від росіян. Вважається, що росіянин, який не жив в Україні і не з'їв тут пуд солі, не може правильно вимовити це слово. При цьому українці, навіть не етнічні, легко справляються з вимовою. А зараз це слово стало головним визначником свій-чужий.

Проте багато хто забуває, що паляниця – це смачна випічка, яка століттями прикрашала святковий стіл українців. До речі, чи не в кожному українському селі є свій рецепт приготування паляниці. Та й саму етимологію цього слова трактують по-різному.

Одні вважають, що назва походить від того, що смачний корж, який називають паляницею, готують на сковороді. Щоб вона добре пропеклася всередині, іноді її трохи перетримують на вогні. Через це вона завжди виходить трохи підгорілою (підпаленою) з одного боку. Інші кажуть, що слово паляниця походить від того, що готову випічку знімали з дека, нанизуючи на кілок (палю). У будь-якому разі, паляниця, як випічка і як слово, пройшла багатовіковий гарт і благополучно дожила до наших часів. І, незважаючи на величезну різноманітність рецептів, кулінари виділяють один класичний, який заслуговує на те, щоб його спробувати.

Інгредієнти для паляниці

Для приготування паляниці нам знадобляться такі продукти:

Рецепт приготування паляниці

Нагадаємо, тим, хто скучив за десертами, можна приготувати бананові оладки без борошна. Вони, звісно, не такі автентичні, як паляниця, але банани вже цілком можна вважати українським національним фруктом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ